Co daje flizelina w maseczkach?

08-02-2021

W dobie pandemii koronowirusa flizelina stała się jeszcze bardziej popularna. Zaczęto ją wykorzystywać do produkcji maseczek ochronnych. Certyfikowany materiał jest bezpieczny dla zdrowia. Skład włókniny jest pozbawiony szkodliwych substancji. Wysoka paroprzepuszczalność umożliwia oddychanie. Dzięki niej wzrasta komfort noszenia środków ochrony osobistej.

 

Jaką flizelinę do maseczki wybrać?

Do maseczek najlepiej wybrać flizelinę, która została dokładnie przebadana. Włóknina medyczna polipropylenowa zdobyła odpowiednie atesty. Spełnia rygorystyczne wymogi i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom.

Najczęściej sprzedaje się ją w rolkach. Można z niej uszyć fartuchy, czepki i kombinezony. Środki ochrony osobistej wykonane z flizeliny medycznej są nieprzemakalne. Skutecznie zabezpieczają ubranie przed zabrudzeniem. Z powodzeniem można je wykorzystywać w zakładach produkcyjnych, salonach kosmetycznych, gabinetach fizjoterapeutycznych czy prywatnych gabinetach. W ten sposób łatwiej utrzymać sterylne warunki.

Maseczki bawełniane z dodatkiem flizeliny zmniejszają ryzyko zakażenia

Maseczki bawełniane to jeden z elementów, który będzie nam się kojarzył przez wiele lat z okresem pandemii. By zwiększyć ich skuteczność, wykonuje się kieszonkę z flizeliny 45 bądź 60. Następnie wkłada się do niej specjalną ligninę medyczną.

Flizelina 45 lub 60 znajduje się po wewnętrznej stronie. Gdy oddychamy, włóknina pochłania bakterie i wirusy. Lignina zapobiega przedostaniu się mikroorganizmów na zewnątrz. To idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z przeziębieniem lub innym rodzajem infekcji. W ten sposób osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu mogą czuć się bezpiecznie. Ryzyko zarażenia się spada praktycznie do zera.

 

Maseczki ochronne z filtrem z flizeliny medycznej - jakie są jej zalety?

Flizelina medyczna jest łatwa w obróbce. Można ją zakupić online lub w tradycyjnych hurtowniach. Najczęściej sprzedaje się ją w rolkach. Syntetyczna włóknina ma zwartą strukturę. Włókna są ułożone blisko siebie i ściśnięte, co utrudnia przedostawanie się mikrocząsteczek.

Powierzchnia bawełny jest o wiele mniej zwarta, dlatego warto wykonać trzywarstwową ochronę na twarz. Maseczka nie jest modnym dodatkiem do out fitu. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa w kontakcie z chorą osobą.

Środki ochrony osobistej uszyte z bawełny są wielokrotnego użytku. Można je wyprać i wyprasować. Jeśli zdecydujesz się na ten wariant, pamiętaj, że wkład z flizeliny jest jednorazowy. Trzeba go regularnie wymieniać. W przeciwnym razie włóknina medyczna nie spełnia należycie swojej funkcji. Z czasem staje się siedliskiem zarazków.

 

Jak uszyć maseczkę z flizeliną?

Przygotuj fragment materiału o długości 40 cm i szerokości 20 cm. Połóż go na stole i złóż w następujący sposób: lewy kawałek do środka, powtórz czynność z prawej strony. Dzięki temu powstanie kieszonka, w której umieścisz flizelinę.

Jeśli chcesz, możesz zrobić zakładki, by maseczka lepiej dopasowała się do kształtu twarzy. Po obu brzegach wszyj gumki. Do środka włóż wkład z flizeliny. Taką osłonkę możesz wykonać ręcznie lub uszyć na maszynie. Jej przygotowanie zajmie Ci mało czasu.

 

Podsumowanie: Co daje flizelina w maseczkach?

Flizelina to zwarta włóknina, która ułatwia ochronę przed wirusami, bakteriami i drobnoustrojami. Od lat wykorzystuje się ją do produkcji środków ochrony osobistej wykorzystywanych w przychodniach, szpitalach czy zakładach. Chroni pracowników, personel medyczny, pacjentów, a także klientów przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Sterylny materiał stał się jeszcze bardziej popularny, gdy wprowadzono nakaz zasłaniania ust w miejscach publicznych. Noszenie maseczek ma chronić ludzi przed zarażeniem. Na rynku pojawiło się wiele rodzajów masek. Produkty z wkładem z flizeliną są uważane za jedne z najbardziej bezpiecznych.