Co można oddać do tapicerowania?

17-12-2020

Renowacja mebli tapicerowanych to jedna z najbardziej popularnych usług świadczonych w zasługach tapicerskich. Jak się okazuje, nie jest to jedyna możliwość. Czasem tapicerzy wykonują zlecenia, które z pewnością nie przyszłyby Ci do głowy. Czy wiesz, co można oddać do tapicerowania? Przeczytaj ten artykuł. Na pewno się z dziwisz. Być może ta wiedza pomoże Ci w zrealizowaniu Twoich ukrytych pragnień?

Stare lub zniszczone meble wcale nie muszą wylądować na śmietniku. Czasem wystarczy wymienić gąbkę meblową i tkaninę, by przywrócić im dawny blask. Pomoże Ci w tym wykwalifikowany rzemieślnik. Zobacz, jakie zadania możesz mu powierzyć.

Jakie meble można oddać do tapicerowania?

Tapicerka meblowa z czasem się zużywa. Możesz ją wymienić w każdym zakładzie tapicerskim. Dzięki temu ograniczysz liczbę odpadów i zaoszczędzisz pieniądze. Twoje siedziska staną się znowu piękne oraz wygodne, a Ty będziesz się nimi cieszył przez kolejne lata. Do renowacji możesz oddać m.in.:

  • kanapę,
  • tapczan,
  • fotel,
  • narożnik,
  • krzesło,
  • pufę.

Specjaliści zajmują się także naprawą antyków, obijają zestawy wypoczynkowe, a także wyposażenie całych obiektów użytkowych. W niektórych wnętrzach tapicerują drzwi oraz panele ścienne. Do ich zadań należy również wykonanie dekoracyjnych wezgłowi czy obicie okazałych zagłówków przymocowanych do łóżek tapicerowanych. Do tapicerowania wykorzystuje się tkaniny meblowe, skaj lub naturalną skórę.

Tapicerowanie mebli - co to oznacza w praktyce?

Tapicer zdejmuje zniszczoną tkaninę oraz pozostałe elementy siedzisk i oparć. Wszystko dokładnie czyści, montuje ponownie części, niektóre wymienia na nowe, a później obija konstrukcję materiałem wybranym przez klienta. W razie potrzeby dekoruje mebel. W tym celu może pikować siedziska lub oparcia, przybijać gwoździe tapicerskie lub korzystać z jeszcze innych metod, które pomogą mu spełnić oczekiwania zleceniodawcy.

 

Tapicerstwo samochodowe

Tapicerstwo samochodowe to kolejna, prężnie działająca gałąź rzemiosła. Fachowcy naprawiają fotele i kanapy samochodowe, wymieniają podsufitki, tapicerują panele boczne, a także obszywają kierownice. Służą poradą swoim klientom, doradzają, jaką tkaninę samochodową najlepiej wybrać, a także kompleksowo wykańczają wnętrza zabytkowych pojazdów.

 

Ile kosztują usługi tapicerskie?

 Każdy projekt wycenia się indywidualnie. Na cenę wpływa zakres prac, a także rodzaj wykorzystywanych materiałów. Aby inwestycja stała się opłacalna, koszt usługi nie może przekroczyć wartości nowego mebla. Kluczową rolę podczas wymiany tapicerki odgrywa tkanina wybrana przez klienta. Renowacja antyków wymaga nie tylko czasu, ale także sporych nakładów finansowych. Warto jednak się na to zdecydować, gdyż stare meble są naprawdę drogie.

 

Podsumowanie: Co można oddać do tapicerowania?

Choć niewiele się o tym mówi, to niektórzy rzemieślnicy obijają materiałem sprzęt sportowy. Ta informacja była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Myślę, że dla Ciebie również. Reasumując, tapicer obije wybranym przez Ciebie materiałem praktycznie wszystko: panele ścienne, drzwi, meble oraz wnętrze samochodu. Wymieni zniszczone elementy na nowe i odnowi starocie.