Co zrobić ze ścinkami pianki tapicerskiej?

14-05-2021

Zastanawiasz się, co zrobić ze ścinkami pianki tapicerskiej? Odpady zalegają w Twoim warsztacie i brakuje Ci pomysłu, jak się ich pozbyć? Szukasz ekologicznych rozwiązań, dzięki którym utrzymasz porządek w warsztacie tapicerskim i jednocześnie zadbasz o środowisko naturalne? Podpowiadamy, do czego możesz ich użyć, aby zminimalizować ilość śmieci w Twoim najbliższym otoczeniu.

 

Odpad z pianki tapicerskiej - dlaczego jest go tak dużo i jak możesz go zmniejszyć?

 

Zakup pianki tapicerskiej w arkuszach wiąże się z dodatkowymi czynnościami, które musisz wykonać w swoim warsztacie. Gąbką meblową trzeba odpowiednio przyciąć oraz wymodelować. Dzięki temu możesz ją dopasować do swoich potrzeb i wykonać tapicerkę na zamówienie.

Aby skrócić czas pracy oraz podnieść jej komfort, możesz zdecydować się na zakup produktów dociętych na wymiar. Niestety jest to o wiele droższe rozwiązanie. Najczęściej z tej opcji korzystają majsterkowicze oraz osoby, którym brakuje doświadczenia w cięciu pianki. Większość zawodowych tapicerów decyduje się na to, by samodzielnie dopasować wymiar do konkretnego siedziska, oparcia czy panelu. Dzięki temu mogą zoptymalizować swoje wydatki, a także lepiej rozplanować realizację zleceń.

 

Ścinki pianki tapicerskiej - zamiast wyrzucać, można je wykorzystać

 

W ostatnich miesiącach cena pianki tapicerskiej bardzo wzrosła. Co więcej, dostępność surowca jest zdecydowanie mniejsza niż dawniej, dlatego każdy kawałek jest na wagę złota. Zamiast marnować odpady z gąbki, możesz je wykorzystać na wiele sposobów. Wszystko zależy od Twojej kreatywności, a także przedsiębiorczości.

Niektórzy tapicerzy oddają ścinki do specjalnych miejsc, w których skupuje się resztki. Są one następnie poddawane recyclingowi. Powstają z nich nowe bloki poliuretanowe, które tnie się znów na arkusze i ponownie sprzedaje. W ten sposób właściciele odpowiednich maszyn zarabiają na przetwarzaniu odpadów w dobie lock downu.

Odpady pianki tapicerskiej przydadzą się też do wykonania różnych przedmiotów użytkowych, np.:

  • do wypełnienia podgłówków oraz poduszek,
  • do ocieplenia legowisk dla zwierząt,
  • do usuwanie zabrudzeń z delikatnych powierzchni.

A Ty, jaki masz pomysł na wykorzystanie poliuretanowych śmieci?

 

Sprzedam ścinki pianki tapicerskiej - Twój nowy pomysł na biznes?

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, by odpady powstające w Twoim zakładzie sprzedawać innym przedsiębiorcom? Jeżeli nigdy nie przyszło Ci to do głowy, koniecznie rozważ tę opcję. Być może w ten sposób zarobisz dodatkową kwotę, którą będziesz mógł przeznaczyć na własne przyjemności? Warto spróbować!

Ścinki z pewnością przydadzą się właścicielom sklepów internetowych. Paczki w e-commerce muszą być starannie zapakowane, by zapobiec uszkodzeniu towaru w trakcie transportu. Kruche, delikatne oraz cenne artykuły wymagają specjalnego wypełnienia. Dzięki niemu sprzedawca zyskuje pewność, że klient otrzyma zamówione produkty w całości, a on sam nie poniesie dodatkowych strat.

Jeśli produkujesz sporo poliuretanowych śmieci, wystaw ogłoszenie w Internecie. Piankowe odpady możesz sprzedać za pośrednictwem mediów społecznościowych lub znanych portali. Zobaczysz, gdy wieść się rozniesie, chętni sami będą się do Ciebie odzywać. Zapotrzebowanie na gąbkę jest naprawdę spore.

 

Podsumowanie: Co zrobić ze ścinkami pianki tapicerskiej?

 

Ścinki pianki tapicerskiej śnią Ci się po nocach? Szukasz optymalnego rozwiązania? Oddaj je do recyclingu lub zacznij na nich zarabiać. Stań się społecznie odpowiedzialnym tapicerem, któremu zależy na przyszłości naszej planety. Postępuj zgodnie z filozofią no waste. Ekologiczne podejście do biznesu sprawi Ci ogromną satysfakcję. Przekonaj się o tym na własnej skórze.