Czym malować skaj?

19-05-2022

Czy metamorfoza tapicerski meblowej z ekoskóry jest możliwa? Czy można przemalować wyroby ze sztucznej skóry? Czym pomalować skaj, by uniknąć rozczarowania i mądrze zainwestować swoje oszczędności? Podpowiadamy, w jaki sposób nadać ekologicznej skórze drugie oblicze.

 

Malowanie skaju - co wybrać?

 

Do farbowania skaju są przeznaczone specjalne barwniki. Specjaliści polecają farby kredowe. Są one bardzo wydajne. Łatwo się je rozprowadza. Dzięki nim można się poczuć jak prawdziwy artysta.

Do malowania można wykorzystać jeden kolor lub więcej. Wszystko zależy od indywidualnego gustu. Potrzebny jest też dobrej jakości pędzel, który nie traci włosia. Warto zatem go przetestować przed przystąpieniem do metamorfozy tapicerki. W ten sposób będzie łatwiej zadbać o estetyczne wykonanie. W trakcie pracy przyda się też naczynie z wodą.

Skaj najlepiej pokryć cienkimi warstwami farby. Poszczególne powłoki należy nakładać powoli. Odradzamy pośpiech podczas renowacji mebla. Rekomendujemy 3 warstwy barwnika.

 

Jak malować skórę ekologiczną?

 

Farby kredowe przeznaczone do malowania sztucznej skóry muszą być dobrej jakości. W przeciwnym razie uzyskamy niezadowalający efekt. Markowe barwniki gwarantują satysfakcję z użytkowania. Są warte swojej ceny. Perfekcyjnie pokrywają powierzchnię skaju.

Poszczególne warstwy nakładamy dopiero wtedy, gdy poprzednia jest sucha. W ten sposób łatwiej jest uzyskać jednolity kolor. Warto wykorzystać w tym przypadku swoją kreatywność. Wykonanie wzoru jest dziecinnie proste, a efekt oszałamiający.

Po malowaniu zalecamy, aby pokryć odnowione siedzisko woskiem. Dzięki temu unikniemy wielu zabrudzeń. Najlepiej rozprowadzić wosk pędzlem, a później wetrzeć go miękką ściereczką. Dwie warstwy powinny w zupełności wystarczyć. W ten sposób nasze ubrania oraz palce pozostaną czyste, gdy wygodnie się rozsiądziemy.

 

Farbowanie skaju - czego unikać?

 

Jak się okazuje, niektórzy majsterkowicze testują rozmaite rozwiązania. Zgodnie z naszym narodowym powiedzeniem Polak mądry po szkodzie, lepiej uczyć się na cudzych błędach. Dzięki temu będziemy mniej się stresować oraz zaoszczędzimy sporo czasu, a także pieniędzy.

Przeglądając różne strony internetowe, natknęliśmy się na historię pewnego mężczyzny, który przemalował swoją kanapę obitą jasną ekoskórą czarnym sprayem. Co prawda, na początku mebel wypoczynkowy prezentował się efektownie, ale po kilku dniach na jego powierzchni pojawiły się białe ślady. Kiepskiej jakości barwnik zaczął się kruszyć. Tapicerka nadawała się do wymiany.

 

Podsumowanie: Czym malować skaj?

 

Malowanie skaju może się okazać fascynującą przygodą. Aby dokonać błyskawicznej metamorfozy aranżacji, wystarczą markowe farby kredowe, odrobina wody, dobrej jakości pędzel oraz szczypta kreatywności. Taki zestaw umożliwia stworzenie efektownych mebli tapicerowanych, które z pewnością wzbudzą zachwyt wielu osób.

Jeśli szukasz rzetelnego dostawcy skóry ekologicznej, koniecznie zapoznaj się naszą ofertą. W naszym asortymencie znajdziesz sztuczną skórą w różnych kolorach. Bogaty wybór faktur oraz barw umożliwia dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb. Satysfakcja z zakupu gwarantowana.