Czym zmyć długopis ze skóry?

28-03-2022

Zdarzyło Ci się przypadkowo porysować długopisem skórzaną torebkę? A może Twoje dziecko pomazało długopisem kanapę obitą skórą? Rozlał Ci się tusz na fotel? Czy wiesz, czym zmyć długopis ze skóry? Podpowiadamy, w jaki sposób pozbyć się brudnych śladów, by jak najszybciej przywrócić blask tapicerce meblowej oraz wyrobom galanteryjnym.

 

Plamy po długopisie - wybierz spirytus salicylowy

 

Zabrudzenia po długopisie na skórze naturalnej i ekoskórze doskonale usuwa spirytus salicylowy. W tym wypadku przyda się też taśma klejąca lub delikatnie zwilżona szmatka. Z ich pomocą usuniesz nadmiar tuszu, później wystarczy nasączyć wacik spirytusem salicylowym, żeby usunąć pozostałości. Pocieraj nie zbyt mocno plamę, aż zniknie.

 

Kosmetyki - Twoja broń w walce z plamami po długopisie

 

Zawartość kobiecej kosmetyczki może się przydać do usunięcia plam po tuszu ze skórzanej kanapy. Pierwszym wybawcą jest lakier do włosów. Wystarczy nim spryskać siedzisko, a następnie wytrzeć do sucha. Czynność należy powtarzać do skutku. Zamiast niego możesz też wykorzystać krem do rąk. Posmaruj nim plamy i zostaw na kilka minut. Później zmyj je chłodną wodą. Trzecim kosmetykiem jest zmywacz do paznokci bez acetonu. Ostatnim trikiem, który chcemy Ci zaproponować, jest pasta do zębów. Nanieś ją na tapicerkę meblową. Odczekaj chwilę i zmyj pastę chłodną wodą.

 

Sok z cytryny - pogromca plam po długopisie

 

Sok z cytryny skutecznie zmywa długopis. Z jego pomocą pozbędziesz nawet starych brudnych śladów. Kilka kropel wywabi stare plamy. Brudne miejsce delikatnie potrzyj szmatką lub wacikiem. Potem przetrzyj suchą miękką ścierką. Jeśli brakuje Ci w domu cytryny, możesz ją zastąpić kwaskiem cytrynowym. Posyp nim zabrudzenie, poczekaj ok. 15 minut i zmieć delikatnie proszek.

 

Szare mydło i chusteczki nawilżane zwalczają plamy po długopisie

 

Kiedy Twoja torebka lub kanapa obita skórą będą brudne od długopisu, przygotuj roztwór z szarego mydła, płynu do naczyń oraz wody. Usuń brud i resztki domowego środka czyszczącego wodą. Później wytrzyj powierzchnię na sucho.

Nawilżane chusteczki dziecięce to atrybut każdej mamy malucha. Tym razem zamiast do czyszczenia rąk, twarzy czy pupy możesz je użyć do pozbycia się zabrudzeń z mebli obitych ekoskórą. Najlepiej użyć ich od razu, gdy tylko zauważysz brud.

 

Podsumowanie: Czym zmyć długopis ze skóry?

 

Aby zmyć długopis ze skóry, wcale nie musisz inwestować w drogie preparaty. Z powodzeniem możesz wykorzystać to, co masz w domu w zasięgu ręki. Może to być cytryna, szare mydło czy kosmetyki. Świeżych plam pozbędziesz się też z pomocą szkolnej gumki. Możliwości jest naprawdę sporo. Sama zdecyduj, które rozwiązanie najbardziej Ci odpowiada. Powodzenia!

Jeśli Twoja ekoskóra nie nadaje się już do użytku, możesz ją wymienić. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli oraz kolorów skóry ekologicznej. Poznaj nasz asortyment i wybierz skaj, który najbardziej przypadł Ci do gustu. Jeżeli chcesz, możesz też zamówić próbkę. W tym celu skontaktuj się z nami mailowo lub przez Messengera. Złóż już dziś Twoje pierwsze zamówienie.