Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

05-10-2020

Pianka tapicerska to uniwersalny produkt wykorzystywany na szeroką skalę nie tylko przez wykwalifikowanych rzemieślników, ale również przez majsterkowiczów, producentów mebli, legowisk dla zwierząt  oraz wielu innych przedmiotów przeznaczonych do użytku codziennego. Gąbka meblowa zdobyła także uznanie wśród rolników. Doskonale sprawdza się jako mata dezynfekcyjna. Sprawdźmy, gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską do konkretnego projektu.

Jeżeli jesteś na początku zawodowej ścieżki jako tapicer lub Twoim hobby jest majsterkowanie, musisz zaprzyjaźnić się z pianką tapicerską. Z jej pomocą zrealizujesz wiele interesujących projektów, które zachwycą Twoich zleceniodawców. W ten sposób będziesz mógł powalczyć o lukratywne umowy, które zapewnią Ci renomę na rynku.

Jeśli majsterkujesz, zainwestuj trochę czasu w edukację. Poznaj bliżej parametry gąbki meblowej, dzięki  którym wybór odpowiedniego produktu stanie się łatwiejszy. Odkryj jej potencjał i zamień Twoją pasję w dochodowy biznes. Fachowa wiedza pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na naprawę mebli tapicerowanych czy uszkodzonych przedmiotów. Czy jesteś gotów na podejmowanie nieszablonowych wyzwań, które przemienią Twoje życie? Rozwiń swoją kreatywność i działaj.

Dobór pianki tapicerskiej - co musisz widzieć, zanim wydasz pieniądze

Najbardziej popularną pianką tapicerską jest standardowa gąbka wyprodukowana z poliuretanu. To uniwersalny produkt wykorzystywany w wielu branżach. Oznacza się ją literą T. Drugim, równie często wybieranym półfabrykatem w meblarstwie, jest pianka wysokoelastyczna (HR). Na rynku dostępne są także pianki lateksowe czy viskoelastyczne.

Przeglądając aukcje oferujące gąbki tapicerskie, natkniesz się na takie pojęcia jak gęstość oraz sztywność. Koniecznie je zapamiętaj. To kluczowe informacje, dzięki którym dokonasz właściwego wyboru i zapobiegniesz wielu nieprzyjemnym sytuacjom. Stań się świadomym konsumentem. Dobrze wydane pieniądze poprawią Ci nastrój i zwiększą Twoją motywację do pracy.

Gęstość pianki tapicerskiej decyduje o wytrzymałości materiału. To parametr, który decyduje o przeznaczeniu gąbki. Te o niskiej wartości wykorzystuje się do wykonania elementów o niskim stopniu eksploatacji, z kolei pianki o wysokiej gęstości są idealne na materace do łóżek czy siedziska.

Sztywność pianki tapicerskiej określa poziom odporności na odkształcenia, czyli stopień twardości. Wyraża się ją w kPa. Dzięki temu będziesz mógł dopasować odpowiednią twardość do indywidualnych wymagań. Jeżeli będziesz miał wątpliwości, czy wybrana przez Ciebie gąbka tapicerska jest właściwa, skontaktuj się ze sprzedawcą. Jeśli nie odpowie na Twoje pytania ani nie zaproponuje alternatywnych rozwiązań, poszukaj innego sklepu. Masz prawo do świadomych zakupów i fachowej pomocy.

Najczęściej piankę tapicerską sprzedaje się w określonych rozmiarach. Niektóre hurtownie tapicerskie oferują także cięcie na konkretny wymiar. Zdecyduj, który sposób najbardziej Ci odpowiada i znajdź swojego zaufanego dostawcę.

Dobór pianki tapicerskiej - jaką gąbkę tapicerską powinieneś wybrać do Twojego projektu?

Dobór standardowej pianki tapicerskiej może Ci sprawić wiele problemów, jeśli kupujesz ten produkt po raz pierwszy lub robisz to okazjonalnie. Poniżej znajdziesz, krótką ściągę, dzięki której robienie zakupów stanie się Twoją przyjemnością.

 

Rodzaj pianki tapicerskiej

Do czego ją wykorzystać?

Gąbka tapicerska T14 i T18
 • boki mebli tapicerowanych,
 • zagłówki,
 • ozdobne wezgłowia,
 • ochrony do łóżeczka dziecięcego i na meble
Pianka tapicerska T25
 • oparcia i boki mebli obitych tkaniną,
 • legowiska dla psów czy kotów,
 • siedziska dla dzieci,
 • materace dziecięce,
 • wygłuszenia,
 • warstwa zmiękczająca do materacy,
 • maty dezynfekujące,
 • zagłówki i wezgłowia,
 • ocieplenie
Gąbki tapicerskie T35
 • siedziska mebli tapicerowanych,
 • meble ogrodowe,
 • materace dla dzieci,
 • legowiska dla zwierząt,
 • materac średniej twardości
Pianka wysokoeleastyczna HR 40
 • wysokiej jakości siedziska w meblach wypoczynkowych,
 • meble wykonane z palet,
 • materace dla dzieci,
 • materace dla dorosłych

 

Powyższe wskazówki powinny Ci pomóc na początku Twojej przygody z pianką tapicerską. Zapamiętaj je lub powieś tabelkę w Twoim warsztacie. Dzięki temu będziesz mógł udzielić błyskawicznej porady Twoim klientom, a tym samym zdobyć ich zaufanie. Rzetelna informacja to jeden z kluczy do odniesienia sukcesu w biznesie. Wykorzystaj go i wznieś się na wyższy poziom.

Gąbka na materac - jaką wybrać, by zadbać o komfort podczas snu?

Tak naprawdę nie ma żadnej recepty na idealny dobór pianki tapicerskiej, z której powstanie przestrzeń przeznaczona do spania. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji do spania. Zbyt miękka pianka spowoduje zapadanie się ciała. To powoduje duży dyskomfort podczas snu. Dodatkowo cierpi na tym kręgosłup, gdyż jest nierównomiernie obciążony. Z kolei zbyt twarda gąbka na materac również nie spełni należycie swojej funkcji. Jedno, czego nie powinieneś nigdy robić to kupić pianki T14 lub T18. Ten zakup okaże się w 100% nietrafionych. Pozostałe gąbki: T25, T35 i HR 40 to kandydaci, których warto rozważyć.

Gdzie kupić piankę tapicerską?

Pianki tapicerskie najlepiej kupić u sprawdzonego dostawcy na rynku. W ten sposób zyskasz pewność, że oferowany produkt spełnia określone parametry, a w wielu przypadkach posiada specjalistyczne atesty bądź certyfikaty. Dokumentacja tego typu daje pewność, że produkt jest w pełni bezpieczny dla zdrowia oraz życia.

Możesz skorzystać z oferty sklepów stacjonarnych lub hurtowni tapicerskiej online. Druga opcja daje Ci więcej możliwości. Nie musisz martwić się tym, że nie zdążysz dojechać do sklepu. Zamawiasz towar wtedy, kiedy znajdziesz na to czas. Wskazujesz adres doręczenia i czekasz. W większości przypadków paczka dotrze do Ciebie w ciągu 2 dni roboczych.

Podsumowanie: Gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią piankę tapicerską?

Dobór odpowiedniej pianki tapicerskiej powinien być podyktowany parametrami technicznymi oraz indywidualnymi potrzebami. To jedyna droga, która daje satysfakcję z zakupu. Miękkie pianki wybierz tylko do wypełnienia rzadko wykorzystywanych elementów. Tym samym zapobiegniesz szybkiemu zużyciu przedmiotów. Gąbka meblowa o średniej twardości to dobry wybór do średniej jakości mebli tapicerowanych. Z kolei pianka wysokoelastyczna HR40 idealnie sprawdzi się jako gąbka na materac.

Jeśli poważnie myślisz o własnym biznesie, nie kieruj się przypadkiem. Opracuj skuteczną strategię i postaw sobie określone cele. Znajdź hurtownię tapicerską, która spełni Twoje oczekiwania związane z jakością produktów, obsługą klienta, wysokością cen oraz dotrzymywaniem terminów dostawy. Dzięki temu będziesz mógł we właściwy sposób zadbać o Twoich klientów. Współpraca z hurtowniami pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Przy hurtowym zamówieniu możesz uzyskać korzystniejszą cenę, niż kupując jedną sztukę.