Jak poprawnie wszyć zamek błyskawiczny?

18-10-2021

Zastanawiasz się, jak poprawnie wszyć zamek błyskawiczny? Staranne wykończenie zwiększa funkcjonalność przedmiotów użytkowych, zwiększa komfort użytkowania i dodaje elegancji. Praktyczne zapięcie doskonale sprawdza się w przypadku wyrobów tekstylnych oraz galanteryjnych. Jest niezastąpiony w przypadku odzieży.

 

Zamek błyskawiczny na metry

 

Taśma suwakowa to bardzo popularny dodatek krawiecki. Znajduje się praktycznie w każdym zakładzie. Trudno sobie bez niej wyobrazić warsztat profesjonalnej krawcowej. Wszywanie zamka to jedna z usług najczęściej wybieranych przez klientów.

 

Taśmy oraz suwaki są dostępne w różnych kolorach. Używa się ich do plecaków, toreb, kosmetyczek, a także do szycia pościeli czy ubrań. Praktyczne zapięcie doskonale sprawdza się w pokrowcach. Co ciekawe wzmocnione modele są wykorzystywane do produkcji mebli czy specjalistycznej odzieży, np. wojskowej.

 

Niektóre produkty są sprzedawane razem z suwakami w zestawie, inne osobno. Bez problemu zaopatrzysz się w nie pasmanterii lub hurtowni. Jeśli szukasz doświadczonego dostawcy, z którym warto nawiązać współpracę, koniecznie skontaktuj się z naszym konsultantem.

 

Suwak do zamka błyskawicznego i taśma suwakowa na metry

 

Suwaki mogą być wyposażone w specjalną blokadę auto lock. Niektóre modele są jej pozbawione. Określa się je mianem non lock. Specjalne ząbki zabezpieczające zamek przed otwarciem są niezbędne w przypadku spódnic czy spodni. Dzięki nim możesz uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji.

 

Taśma suwakowa na metry to ekonomiczne rozwiązanie. Możesz ją przyciąć na dowolną długość. Z jej pomocą wykonasz wiele zapięć dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Od tej pory realizacja zleceń oraz domowe robótki staną się jeszcze prostsze.

 

Zamek błyskawiczny na metry - jak go wszyć do pościeli?

 

Na początku przygotuj wykończenie taśmy suwakowej. Z dodatkowego kawałka materiału stworzysz tunel, w który wszyjesz później końce taśmy zamkowej. Na przykład dla poszewki o szerokości 140 cm, potrzebujesz 114 cm taśmy i dwa prostokąty materiału o wymiarach ok. 7 x 150 cm. Złóż je wzdłuż, a następnie przeszyj prostym ściegiem na szerokość stopki. Wywróć na prawą stronę oraz rozprasuj szew.

 

Teraz wsuń taśmę suwakową do tunelu. Przeszyj, wywróć na prawą stronę, zamocuj suwak. Wszyj wzmocnienie z drugiej strony taśmy. Odetnij pasek materiału o szerokości 10 od dołu poszewki przeznaczonej na kołdrę. Przeszyj overlockiem lub zygzakiem. W ten sposób zapobiegniesz strzępieniu się brzegów.

 

Później przyłóż prawą stronę poszwy do prawej strony taśmy. Użyj stopki do wszywania zamków, stosując prosty ścieg. Rekomendowana odległość od ząbków do 2, maksymalnie 3 mm. Odwróć na prawą stronę, wygładź ręką materiał, a następnie przeszyj prostym ściegiem blisko podwinięcia. Identycznie postępuj, by zamocować zamek z drugiej strony.

 

Zagnij brzegi na ok. 2 cm. Zaprasuj żelazkiem. Nałóż zamek i przypnij go szpilkami. Zszyj prostym ściegiem w taki sposób, by nie przeszyć ząbków taśmy. Obszyj wzmocnienia, przykładając spód oraz górę prawymi stronami. Obszyj dookoła ściegiem typu overlock lub prostym na szerokość stopki. Tkaninę obszyj dookoła zygzakiem. Rozepnij zamek, wywróć na prawą stronę poszewkę i przeprasuj. Gotowe!

 

Podsumowanie: Jak poprawnie wszyć zamek błyskawiczny?

Wszycie zamka błyskawicznego wymaga czasu oraz precyzji. Im więcej doświadczenia zdobędziesz w tej dziedzinie, tym szybciej uporasz się z wykonaniem zapięcia. Dobrej jakości nici oraz maszyna do szycia, a także znajomość ściegów krawieckich ułatwią Ci wykonanie zadania. Trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy powodzenia.

 

Jeżeli chciałabyś się podzielić Twoją pracą, prześlij do nas zdjęcie na adres: hurtownia@hurtowniatapicerska.pl. Z przyjemnością opublikujemy je na naszym fanpage'u na Facebooku.