Jak wybrać dobrą pikownicę tapicerską?

09-04-2021

Jak wybrać dobrą pikownicę tapicerską? Czy warto inwestować w to narzędzie? A może to zbędny wydatek? Jeśli lubisz majsterkować lub chcesz zwiększyć atrakcyjność swojej oferty, rozważ zakup tego akcesorium. Z jego pomocą wykonasz piękne dekoracje, które zwiększą walory estetyczne mebli tapicerowanych.

 

Pikownica tapicerska z rączką

 

Solidna i wytrzymała pikownica wykonana ze stali szlachetnej marki Osborne to praktyczne narzędzie, które umożliwia dekorację siedzisk, zagłówków, a także tekstyliów. Staranne połączenie wielu warstw podkreśla estetykę wnętrza i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne.

Przeszycia ozdobione guzikami tapicerskimi obciągniętymi materiałami doskonale uzupełniają klasyczną tapicerkę meblową. Przyjemne w dotyku tkaniny dzięki połączeniu z owatą stają się bardziej miękkie. Pikowane materiały nadają się nie tylko do tapicerowania siedzisk, zagłówków czy paneli tapicerowanych, ale również do szycia przedmiotów użytkowych. Z pomocą pikownicy możesz wykonać np. stylową kołdrę.

 

Pikownica tapicerska - pikowanie niciowe czy guzikami?

 

Pikowanie niciowe umożliwia wykonanie oryginalnych wzorów. To świetna alternatywa dla pikowania ultradźwiękiem. Aby trwale połączyć ze sobą materiały w zakładzie lub w domowym zaciszu, trzeba się odpowiednio przygotować. Dzięki naszym instrukcjom realizacja dowolnego wzoru stanie się prostsza.

Na pustej kartce można narysować dowolny kształt, a następnie należy go powielić na całej powierzchni. W miejscu przecięcia się linii trzeba zrobić dziurki. Za pomocą flamastra przenosi się wzór na materiał. Gdy projekt na tkaninie będzie gotowy, układa się ją na piance tapicerskiej bądź puszystej włókninie. Koniecznie lewą stroną do prawej. Obie warstwy należy przeszyć po wzdłuż linii.

Igła tapicerska zwana pikówką służy do przewlekania sznurków, tasiemek oraz wstążek. Prosty mechanizm umożliwia wykonanie tzw. pikowanie czyste. To idealne propozycja dla dekoracyjnych przeszyć. Metoda ta umożliwia wykonanie rombów czy kwadratów.

 

Pikownica tapicerska dla miłośników rękodzielnictwa

 

Pikownica z pewnością przypadnie do gustu osobom, które zajmują się rękodzielnictwem. Staranne łączenie różnych materiałów zwiększa walory użytkowe oraz estetyczne przedmiotów. Narzędzie umożliwia połączenie tkanin oraz ekoskóry z pozostałymi warstwami w krótkim czasie. Efektowne pikowanie przyciąga wzrok i wspomaga budowanie silnej marki warsztatu.

 

Podsumowanie: Jak wybrać dobrą pikownicę tapicerską?

 

Wybór pikownicy to stosunkowo proste zadanie. Akcesorium powinno być przede wszystkim wytrzymałe. Narzędzia wykonane ze stali szlachetnej wykazują wysoki stopień odporności na odkształcenia oraz urazy mechaniczne. Dodatkowo gumowa rączka zapewnia pewny chwyt. Sztuczne tworzywo skutecznie zapobiega wypadnięciu przedmiotów z ręki podczas pikowania.