Jak wybrać dobry naciągacz do pasów tapicerskich?

06-04-2021

Jak wybrać dobry naciągacz do pasów tapicerskich? Na co zwrócić uwagę, by ułatwić wykonanie ergonomicznego oparcia oraz siedziska? Odpowiednio dopasowane narzędzie tapicerskie zwiększa komfort mebli wypoczynkowych. Dzięki niemu możesz zapewnić wysoką jakość usług swoim klientom oraz zadbać o renomę Twojego warsztatu.

 

Naciągacz do pasów tapicerskich - co to za przyrząd?

 

Naciągacz do pasów tapicerskich to proste w obsłudze narzędzie. Służy do naprężania materiałów. Na rynku są dostępne modele ręczne oraz mechaniczne. Do naprawy tapicerki meblowej wykorzystuje się naprężacze albo specjalne obcęgi. Z ich pomocą meble są prawidłowo wyprofilowane i gwarantuję ergonomię wypoczynku.

 

Ręczny naciągacz do pasów tapicerskich - co wybrać?

 

Funkcjonalny naciągacz do pasów tapicerskich marki Osborne zapewnia pewny chwyt podczas prac tapicerskich. Umożliwia naciągnięcie pasów tapicerskich tuż przy ramie. Stalowe bolce wykonane ze stali są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przemyślana konstrukcja gwarantuje wygodę użytkowania praworęcznym, a także leworęcznym tapicerom. Nakładka antypoślizgowa skutecznie ogranicza ryzyko niepowodzeń.

 

Na uwagę zasługuje również szczypcowy naciągacz do pasów tapicerskich i skór jest wyposażony w specjalną wypustkę. Odgrywa ona rolę dźwigni, ale można ją wykorzystać również jako młotek. Prosta budowa gwarantuje sprawne wykonanie wielu czynności. Precyzyjne narzędzie zapewnia odpowiedni wygląd skórzanej tapicerki.

 

Naciągacz do pasów tapicerskich - mocowanie pasów

 

Naciągacz do pasów tapicerskich wyposażony w ostre bolce i końcówkę zwiększa ergonomię pracę. Narzędzie można zaprzeć o ramę, aby zapewnić odpowiednie napięcie pasa oraz sprężystość siedziska czy oparcia. Później można przybić gwoźdźmi, a następnie zamontować sprężyny.

 

Podsumowanie: Jak wybrać dobry naciągacz do pasów tapicerskich?

 

Naciągacz do pasów tapicerskich to jedno z obowiązkowych akcesoriów, które wykorzystuje tapicer meblowy w swojej pracy. Z narzędzia korzystają również uczniowie oraz majsterkowicze, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na tapicerskiej ścieżce. Na rynku są dostępne różne modele. Każdy może znaleźć produkt odpowiadający jego oczekiwaniom.