Jak wybrać odpowiednie szydło tapicerskie?

16-04-2021

Jak wybrać odpowiednie szydło tapicerskie? Do jakich projektów może się przydać? Dlaczego warto skorzystać z tego narzędzia w zakładzie tapicerskim? Funkcjonalne akcesorium ułatwi również pracę kaletnikom czy szewcom. Profesjonalny przyrząd do szycia skóry umożliwia naprawę i produkcję skórzanych wyrobów.

 

Szydło tapicerskie - automatyczne szydło do szycia skór

 

Szydło tapicerskie to ergonomiczne akcesorium służące do ręcznego szycia skór i innych grubych materiałów, np. brezentu. Mocna spiczasta prosta igła precyzyjnie przechodzi przez skórę, zapobiegając jej rozerwaniu lub uszkodzeniu. Wytrzymała drewniana rączka jest starannie wyprofilowana. Ergonomiczny kształt zapewnia pewny chwyt podczas szycia. Dzięki temu szwy są trwałe oraz pięknie się prezentują.

 

Poliestrowe nici są odporne na wybarwienia. Szpulki można łatwo wymienić, by dopasować kolor włókien do skóry. Szydło tapicerskie przydaje się podczas renowacji mebli tapicerowanych, skórzanych torebek, butów lub wielu innych materiałów użytkowych.

 

Szydło szewskie rymarskie tapicerskie - jak szyć grube skóry?

 

Szydło szewskie rymarskie tapicerskie umożliwia sprawne przewlekanie nici przez grubą skórę. Można ją szyć na tzw. wywrotkę. Metoda ta polega na szyciu materiału na lewej stronie - licem do środka. Dzięki tej technice możesz ukryć szwy i uchronić je przed niekorzystnymi warunkami, np. wilgocią lub słońce.

 

Korzystając z automatycznego szydła tapicerskiego, skórę szyje się szwem pętelkowym. Wielkość igły można dopasować do konkretnego modelu. Przed zakupem warto upewnić się, czy akcesorium będzie pasować do konkretnego akcesorium.

 

Dlaczego warto korzystać z szydła tapicerskiego?

 

Ręcznie wykonane szwy są trwalsze od tych wykonanych na maszynie do szycia. Cechuje je większa elastyczność, a także żywotność wyrobów. Niektóre osoby korzystają z dwóch rodzajów nici do szycia skórzanych przedmiotów. Do realizacji projektu używają nici poliestrowych oraz lnianych. Drugi typ można łatwo wymienić oraz naprawić przeszycie, jeśli wystąpi taka konieczność.  W szwie rymarskim nici przechodzą przez obie strony skóry, dzięki czemu skórzane elementy służą przez wiele lat.

 

Szwy ręczne w odróżnieniu od maszynowych zapewniają większą precyzję. Nić jest ładnie nachylona. Automatyczne szydło tapicerskie umożliwia skuteczną kontrolę nad każdym wkłuciem. W ten sposób powstają estetycznie wykonane szwy, które zachwycają swym wyglądem. To świetna alternatywa dla maszyny do szycia.

 

Podsumowanie: Jak wybrać odpowiednie szydło tapicerskie?

 

Na rynku są dostępne różne rodzaje szydeł tapicerskich. Do wyboru narzędzia ręczne oraz automatyczne. Jeśli sporadycznie szyjesz skórę i nie chcesz inwestować w specjalną maszynę do szycia, zdecyduj się na zakup drugiej opcji. W ten sposób sprawnie wykonasz drobne elementy, np. niewielkie naprawy, paski czy mieszki.