Jak wybrać praskę do guzików tapicerskich?

12-04-2021

Jak wybrać praskę do guzików tapicerskich, by wykonać piękną dekorację mebli tapicerowanych oraz przedmiotów użytkowych? Na co zwrócić uwagę, by zapobiec pomyłkom podczas zakupów? Podpowiadamy, w jaki sposób dopasować akcesoria do indywidulnych potrzeb.

 

Praska do guzików tapicerskich - co musisz o niej wiedzieć?

 

Praska do oblekania guzików tapicerskich przyspiesza prace w zakładzie tapicerskim. Gotowy zestaw złożony z wycinaka, guzików, zaciskacza i praski jest dopasowany do wykonania ozdób w konkretnym rozmiarze. Jeśli zależy Ci na obleczeniu materiałem guzików w innym rozmiarze, pamiętaj, by zaopatrzyć się w akcesoria z tej samej kolekcji. Modele innej marki mogą nie pasować do praski znajdującej się w Twoim zakładzie. Jeśli brakuje Ci pewności, czy wybrane przez Ciebie przedmioty będą pasować do narzędzia, koniecznie skontaktuj się ze sprzedawcą.

 

Jak korzystać z praski do oblekania guzików?

 

Z ekoskóry, skóry naturalnej lub tkaniny wytnij kółko albo kwadrat. Ważne, by skrawek materiału dokładnie przykrył całą foremkę oraz umożliwił mocowanie. Z tego powodu przygotowany fragment musi być nieco większy niż guzik tapicerski.

 

Do jednej części zaciskacza włóż tkaninę oraz foremkę, a do drugiego wieczko. Mocno zaciśnij praskę za pomocą dźwigni, by połączyć ze sobą elementy guzika. Rozdziel od siebie obie części zaciskacza, aby wyciągnąć gotowy element dekoracyjny. Teraz możesz go wykorzystać do pikowania lub do szycia.

 

Praska do oblekania guzików - gdzie kupić?

 

Praska do guzików tapicerskich jest dostępna w wielu sklepach tapicerskich i hurtowniach online. Guzikarkę można zakupić osobno lub w komplecie. Wycinak umożliwia przygotowanie tkaniny do obleczenia elementów ozdobnych. Gdy kawałek materiału będzie gotowy, wystarczy nałożyć go na foremkę i zacisnąć guzik zaciskaczem. W hurtowni tapicerskiej TREND znajdziesz wysokiej jakości praskę do guzików służącą do wykonania dekoracji w 3 najbardziej popularnych rozmiarach: 28, 32 i 36.

 

Podsumowanie: Jak wybrać praskę do guzików tapicerskich?

 

Praska do oblekania guzików tapicerskich przyda się tapicerom, kaletnikom, krawcom, a także osobom, które pasjonują się majsterkowaniem czy rękodzielnictwem. Niewielkie narzędzie zajmuje mało miejsca. Bez trudu zmieści się na stole czy blacie. Praktyczne narzędzie nadaje się do oblekania różnego rodzaju materiałów. Dzięki prasce do guzików możesz stworzyć efektowną tapicerkę meblową lub drzwiową, a także wykonać panele tapicerowane na zamówienie.