Jak wyprać kanapę welurową?

30-04-2021

Kanapa welurowa to jeden z najbardziej popularnych mebli wypoczynkowych od kilku sezonów. Przyjemny w dotyku materiał jest miękki, przyjemny w dotyku, a także niezwykle elegancki. Pasuje do nowoczesnych oraz klasycznych aranżacji. Z łatwością można go dopasować do każdego wnętrza. Welury zostały docenione również przez producentów samochodów. Wykorzystuje się do wykonania tapicerki samochodowej. Sprawdźmy, jak wyprać kanapę welurową.

 

Welur - co to za materiał i dlaczego warto się na niego zdecydować?

 

Welur należy do pluszów. Wysokiej jakości materiał produkuje się przędzy runowej. Puszyste włosie dodaje wnętrzom odrobinę luksusu. Elastyczna tkanina jest łatwa w obróbce. Perfekcyjnie dopasowuje się do każdego kształtu, dlatego często decydują się na jej zakup amatorzy.

Wytrzymałą tkaninę odznacza nierównomiernie cieniowanie. Materiał pięknie się prezentuje w blasku słonecznych promieni. Welurowa kanapa subtelnie rozświetli wnętrze. Do wyboru modele jednobarwne, a także ze wzorem. Bogaty wybór sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

 

Welur tapicerski - co jeszcze przemawia na jego korzyść?

 

Modny welur tapicerski świetnie się komponuje z meblami w stylu glamour oraz skandynawskimi. Wykorzystuje się go tapicerowania kanap, ław, puf czy taboretów. Ekskluzywna tkanina polecana jest również do sypialni w stylu klasycznym. Dzięki niej pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Materiał jest polecany zarówno do lokali mieszkaniowych, jak i usługowych.

Z weluru wykonuje się również oryginalne dekoracje. Szyje się z niego narzuty, dywaniki, maty, a także poduszki lub zasłony. Zwarte włókna zatrzymują promienie słoneczne, zapewniając intymność domownikom. Efektowna dekoracja okienna stanowi doskonałą wizytówkę gospodarzy.

Poszczególne modele różnią się między sobą gramaturą oraz kolorem. Przed wyborem odpowiedniej tkaniny, warto skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić go próbki. Dzięki temu dopasowanie właściwego materiału stanie się prostsze.

 

Welury w tapicerstwie samochodowym

 

Welury to nie tylko meble, ale również efektowne wnętrza pojazdów. Wytrzymała tkanina samochodowa stanowi dobry wybór do obicia boczków, podsufitki, drzwi czy siedzisk. Stylowy materiał zwiększy komfort podróżowania. Prawidłowo wykonana i estetyczna tapicerka samochodowa poprawia nastrój użytkowników. Dzięki niej pokonywanie długich dystansów staje się przyjemniejsze.

Welur samochodowy jest laminowany cienką pianką poliuretanową. Wytrzymały oraz odpowiednio wzmocniony materiał zachowuje swoje właściwości przez długi czas. To jeden z lepszych wyborów w tapicerstwie samochodowym.

 

Jak wyprać kanapę welurową?

 

Kanapę welurową możesz wyczyścić domowymi. Stosując się do kliku prostych zasad, zachowasz siedziska w idealnym stanie i zapobiegniesz nieplanowanym wydatkom. Pamiętaj, aby:

  • czyścić tkaninę zgodnie z kierunkiem, w którym układa się włosie;
  • stosuj minimalną ilość wody;
  • do czyszczenia materiału wybieraj miękką ścierkę z mikrofibry, najlepiej w białym kolorze;
  • zrezygnuj ze stosowania agresywnych detergentów;
  • po praniu dokładnie osusz welur i przeczesz go miękką szczotką.

Jeżeli na kanapie rozlał się napój, jak najszybciej usuń nadmiar wilgoci. W tym celu możesz wykorzystać np. ręcznik kuchenny lub bawełnianą szmatkę. Plamy z błota zwalczysz z pomocą tępej strony noża. Przed przystąpieniem do prania odkurz kanapę. W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru kurzu, a także ograniczysz rozprzestrzenianie się brudu.

Do prania wykorzystaj wodę, szare mydło lub amoniak. Na rynku są też dostępne fachowe preparaty do czyszczenia welurowej tapicerki. Jeśli zdecydujesz się na ten wariant, koniecznie zapoznaj się z instrukcją znajdującą się na etykiecie. Nieumiejętne korzystanie ze środków chemicznych trwale uszkadza strukturę tkaniny.

 

Podsumowanie: Jak wyprać kanapę welurową?

 

Czyszczenie kanapy welurowej może stać się przyjemnym obowiązkiem. Wystarczy dostosować się do kilku prostych zaleceń, by przedłużyć żywotność tapicerki. Dzięki kilku banalnym zasadom meble wypoczynkowe będą się pięknie prezentować przez długi czas. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i zminimalizujesz stres. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat welurów, skontaktuj się z nami: hurtownia@hurtowniatapicerska.pl.