Jaka flizelina na maseczki?

23-04-2021

Flizelina to materiał często wykorzystywany przez tapicerów oraz krawcowe. Z jej pomocą można perfekcyjnie wymodelować czy usztywnić tkaninę, a także zapobiec przesuwaniu się poszczególnych warstw tapicerki meblowej. W ostatnim czasie popularność flizeliny znacznie wzrosła ze względu na masową produkcją maseczek ochronnych. Certyfikowana włóknina z atestem Oeko-Tex Standard jest bezpieczna dla skóry użytkowników.

 

Flizelina na maseczki ochronne - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

 

Maseczki ochronne zapobiegają rozprzestrzenianiu się wielu infekcji dróg oddechowych. Skutecznie minimalizują ryzyko zarażenia drogą kropelkową. Włóknina antybakteryjna chroni przed różnymi wirusami, a także płynami, aerozolami czy zarazkami unoszącymi się w powietrzu.

Środki ochrony osobistej uszyte z flizeliny medycznej są wygodne w użytkowaniu. Elastyczna gumka idealnie dopasowuje maskę ochronną do kształtu twarzy. Zapewnia komfort noszenia oraz pracy. Sterylny produkt jest polecany dla różnych grup zawodowych, nie tylko dla medyków.

Materiały, które zdobyły certyfikat Oeko-Tex Standard, są odpowiednio przebadane. Można z nich uszyć wyroby przeznaczone do bezpośredniego kontaktu ze skórą. Dodatkowo paroprzepuszczalna membrana odprowadza wilgoć. Zapobiega poceniu się i minimalizuje ryzyko powstania wielu niedogodności.

 

Flizelina medyczna z atestem

 

Hydrofobowa warstwa zapobiega przenikaniu płynów drobnoustrojów, bakterii oraz krwi. Dzięki niej użytkownicy mogą czuć się bezpieczni. Maseczka uszyta z takiej włókniny uchroni ich twarz przed zabrudzeniem.

Regularnie odprowadzanie wilgoci, która powstaje w trakcie oddychania, sprawia, że osoby noszące maskę ochronną są mniej narażone na dolegliwości związane z chorobami dróg oddechowych. Ułatwiają wymianę powietrza i zabezpieczają przed przegrzaniem. Dzięki flizelinie pracownicy mogą swobodnie wykonywać swoje obowiązki.

Włóknina spełniająca międzynarodowe normy, m.in. EN 13795, ISO 10993, jest dopuszczona do użytku w placówkach medycznych. Można z niej beż żadnych obaw korzystać w salonach kosmetycznych, aptekach, laboratoriach czy w zakładach produkcyjnych, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentom oraz klientom.

 

Jak uszyć trójwarstwową maseczkę ochronną z flizeliny medycznej?

 

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku są bardzo funkcjonalne. Nadają się do prania w pralce i prasowania. Odpowiednio pielęgnowane służą przez długi czas. Trójwarstwowy model z filtrem z włókniny medycznej. Pamiętajmy, że tego rodzaju wkładki są jednorazowe i trzeba je systematycznie wymieniać.

Filtr z flizeliny medycznej może być używany maksymalnie przez 2h. Potem trzeba go wymienić. Przed włożeniem nowej wkładki należy dokładnie umyć ręce, by ograniczyć ryzyko przeniesienia bakterii. Filtr wyrzuca się od razu do kosza. Nie można go ponownie wykorzystać.

Aby uszyć maseczkę na twarz, wycina się dwa kwadraty z przewiewnej tkaniny, np. z bawełny. Zalecany wymiar to 40  × 40 cm. Później dokładnie się je ze sobą zszywa. Z jednej strony pozostawia się otwór o długości 10 cm, który umożliwi wymianę flizeliny. Następnie złączone warstwy składa się na zakładkę tak, by powstała maseczka o szerokości 15 cm. Do rogów doszywa się gumkę bądź troczki. Do środka wkłada się prostokąt wycięty z włókniny o wymiarach ok. 14  × 19 cm.

 

Podsumowanie: Jaka flizelina na maseczki?

 

Do szycia maseczek ochronnych poleca się flizelinę z certyfikatem Oeko-Tex Standard. Najlepiej wybrać włókninę wyposażoną w membranę medyczną. Materiał tego typu gwarantują doskonałą ochronę przed:

  • bakteriami,
  • zabrudzeniem,
  • potem,
  • infekcjami dróg oddechowych.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat wielofunkcyjnej włókniny medycznej, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.