Jaki jest najlepszy zszywacz tapicerski?

28-12-2020

Zszywacz tapicerski to funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu trwale przymocujesz materiały obiciowe do stelaża. Jest niezastąpiony podczas renowacji mebli tapicerowanych. Korzystają z niego także tapicerzy pracujący przy produkcji mebli wypoczynkowych. Przydaje się w wielu projektach. Fani majsterkowania również powinni się w niego zaopatrzyć. Sprawdźmy, jaki zszywacz jest najlepszy spośród modeli dostępnych na rynku.

Aby prace w warsztacie rzemieślniczym przebiegały sprawnie, trzeba zakupić dobrej jakości sprzęt. To pozwoli uniknąć wielu rozczarowań, a także zapobiegnie powstaniu usterek. Zanim zabierzesz się do przeglądania ofert, koniecznie rozeznaj Twoje potrzeby. Zastanów się, do czego konkretnie będziesz używać takera tapicerskiego. Znajomość siebie to klucz do udanych zakupów.

Do czego przyda Ci się zszywacz tapicerski?

Rola zszywacza jest nieoceniona w wielu pracach. Na jego wybór wpływa zakres czynności, częstotliwość korzystania z narzędzia, a także gatunek materiału. Jeśli będziesz go rzadko używać, może się okazać, że wystarczy Ci najprostszy wariant.

Do kluczowych parametrów zszywaczy tapicerskich zalicza się:

  • długość magazynka,
  • szybkość,
  • efektywność,
  • uniwersalny charakter, jeśli chodzi o komponenty, które wykorzystasz podczas majsterkowania czy tapicerowania.

Niektóre modele są wykorzystywane także przez pracowników budowlanych. Z pomocą narzędzia mocują np. elementy drewniane, folie czy dachówki bitumiczne.

Zszywacz tapicerski elektryczny

Ergonomiczny zszywacz zasilany prądem elektrycznym gwarantują precyzję łączenia. Ułatwiają montaż w najtrudniejszych sytuacjach. Odpowiednio wyprofilowana rączka zapewnia pewny chwyt. Dzięki niemu błyskawicznie wykonasz każdy projekt. Praktycznym rozwiązaniem okazuje się także zszywacz tapicerski akumulatorowy. Brak kabla zwiększa komfort mocowania różnych materiałów. Narzędzie jest drogie, ale bardzo wydajne. To ciekawa propozycja dla rzemieślników, którym zależy na solidnym wykonaniu zleceń.

Zszywacz tapicerski pneumatyczny

Idealny zakup do zakładu tapicerskiego. Narzędzie o dużej mocy doskonale sprawdza się w intensywnej pracy. Niewielki rozmiar ułatwia montaż najdrobniejszych elementów. Zszywacz zwiększa tempo pracy. W ciągu jednej minuty można zużyć nawet 1400 - 1500 zszywek. Z tego powodu modele tego typu cieszą się dużą popularnością wśród budowlańców oraz tapicerów. Inwestycja kilkuset złotych w taki sprzęt z pewnością się opłaci. Satysfakcja z użytkowania gwarantowana.

Zszywacz tapicerski ręczny

Lekki, banalny w obsłudze o nieskomplikowanej budowie zszywacz perfekcyjnie sprawdza się w drobnych pracach domowych. Korzystają z nich także tapicerzy. Co prawda tylko wtedy, gdy materiał jest stosunkowy miękki. Mechanizm narzędzia opiera się na sile mięśni. Warto go użyć do precyzyjnych łączeń, w których nie wymaga się dużej szybkości.

Jakie akcesoria do takera tapicerskiego trzeba kupić?

Do każdego zszywacza potrzebne są odpowiednie zszywki tapicerskie. Ich wybór zależy od modelu, którym się posługujesz w domu bądź w warsztacie. Na uwagę zasługuje także rozszywacz. Z jego pomocą usuniesz stare zszywki bez ryzyka, że uszkodzisz tkaninę lub stelaż. Zobaczysz, będziesz zachwycony.

Podsumowanie: Jaki jest najlepszy zszywacz tapicerski?

Zakup zszywacza tapicerskiego powinien być przemyślany. Określenie swoich potrzeb oraz zapoznanie się parametrami narzędzi ułatwi wybór najlepszej opcji. Producenci oferują różne warianty: takery elektryczne, pneumatyczne oraz ręczne. W zależności od modelu, jaki spełni Twoje oczekiwania, musisz zaopatrzyć się również w odpowiednie zszywki. Jeśli często będziesz reperował tapicerowane elementy, zainwestuj także z rozszywacz. Koszt akcesorium jest niewielki, a komfort pracy bezcenny.