Jaki komplet igieł dla tapicera?

19-04-2021

Jaki komplet igieł dla tapicera? To dylemat, przed którym stają osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie tapicera. Odpowiednio dobrany zestaw gwarantuje sprawne szycie pokrowców, a także ułatwia naprawę tapicerki meblowej czy samochodowej. Sprawdźmy, jakie igły tapicerskie powinny się znaleźć w Twoim warsztacie.

 

Igła tapicerska - zestaw zaokrąglonych nici

Półokrągłe igły tapicerskie  to akcesoria, które przydadzą się do szycia materaców, kanap, worków, a także wielu przedmiotów tapicerowanych. Komplety igieł są dostępne w różnych rozmiarach. Do wyboru m.in. obłączki K-3, K-4 i K-7.

Poszczególne modele różnią się między sobą długością łuku. Bogaty asortyment umożliwia skompletowanie funkcjonalnego kompletu do szycia i naprawy tapicerski meblowej bądź samochodowej.

 

Igły tapicerskie proste i maszynowe

Prosta igła tapicerska występuje w wielu rozmiarach. Poszczególne warianty różnią się grubością oraz długością. Można je z łatwością dopasować do konkretnej tkaniny czy skóry. W ten sposób szycie staje się przyjemniejsze i zajmuje o wiele mniej czasu.

 

Proste igły tapicerskie są przeznaczone do szycia ręcznego, a także maszynowego. Na przykład igły Nm 150 Roz-Beckert służą do wykonania ozdobnych szwów na skórze naturalnej. Doskonale sprawdzają się na szwalniach. Wysoka jakość akcesoriów jest doceniana przez rzemieślników na całym świecie.

 

Igła tapicerska do pikowania

 

Igła tapicerska do pikowania nazywana jest również pikownicą. Wykorzystuje się ją do łączenia kilku warstw materiału za pomocą elementów dekoracyjnych, np. guzików tapicerskich. Ostre akcesorium z łatwością przechodzi przez różne tkaniny. W ten sposób można stworzyć fantazyjne zdobienia mebli tapicerowanych oraz przedmiotów użytkowych.

 

Igły tapicerskie do szydła automatycznego

 

Szycie ręczne cieszy się dużą popularnością wśród tapicerów. Automatyczne szydło tapicerskie umożliwia korzystanie zarówno z prostych, jak i zakrzywionych igieł tapicerskich. Bardzo łatwo można je wymienić, by dopasować narzędzie do konkretnego projektu. To świetna alternatywa dla specjalistycznych maszyn. Jeśli rzadko szyjesz skórzane wyroby, zastanów się nad tą opcją. Prosty szef na pętelkę wystarczy, by zszyć ze sobą dwa kawałki grubej skóry.

 

Podsumowanie: Jaki komplet igieł dla tapicera?

 

Igła tapicerska to niezbędne akcesorium w każdym zakładzie tapicerskim. Bez niej trudno sobie wyobrazić wykonanie wielu czynności oraz realizację usług tapicerskich. Różnej długości i grubości igły służą do wykonania różnorodnych typów szwów. Odpowiednio dopasowane igły sprawiają, że praca staje się bardziej przyjemna. Przyspieszają pracę, a także zwiększają jakość świadczonych usług. Z ich pomocą możesz wykonać staranną tapicerkę, która będzie służyć klientom przez długi czas.