Jaki laser do cięcia sklejki? - Precyzyjne cięcie sklejki w centrum obróbczym CNC

03-06-2022

Do cięcia sklejki nadają się narzędzia ręczne, mechaniczne oraz sterowane komputerowo. Na rynku są dostępne różne rodzaje laserów. Przyjrzyjmy się bliżej różnym rozwiązaniom. Sprawdźmy, czym się różnią. Podpowiadamy, co wybrać, by podjąć satysfakcjonującą decyzję.

Laser do cięcia sklejki - czym się różni CO2 od CNC?

Lasery CO2 tną sklejkę przy pomocy wiązki termicznej. Cięcie następuje po wzbudzeniu sygnału termicznego. Cienka wiązka jest niezwykle dokładna. Świetnie się sprawdza w produkcji seryjnej. Kąty są idealnie proste. Kolejną zaletą tych urządzeń jest brak trocin i mniejszy hałas. Wśród wad wymienia się przebarwienia na jasnym materiale oraz dym.

Laser do cięcia sklejki CNC to precyzyjna maszyna, która do cięcia wykorzystuje różnego rodzaju frezy. Tę opcję polecamy osobom, które chcą przeciąć grubsze surowce. Na korzyść tej technologii przemawiają równie starannie wykończone krawędzie pozbawione przepaleń. Co więcej, frezowanie drewna w osi ułatwia tworzenie trójwymiarowych obrazów. Minusem tej metody jest duży hałas. Obracające się wrzeciono produkuje trociny, które można wykorzystać do różnych celów, np. produkcji peletu.

Laser do cięcia sklejki - co wybrać?

Jeśli zależy Ci na estetyce, wybierz laser CNC. Jeżeli marzysz o tym, aby sprzedawać spersonalizowane produkty, wykonywane na zamówienie, postaw na model CO2. Wypalanie termiczną wiązką jest bardziej ekonomiczne. Pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Niestety metoda ta nie sprawdza się w każdej sytuacji. Plotery CNC są bardziej uniwersalne mimo większych kosztów.

Laser do cięcia sklejki - nie musisz go kupować, by z niego korzystać

Jeśli brakuje Ci pieniędzy na zakup nowej bądź używanej maszyny do Twojego zakładu lub chcesz przyjąć więcej zamówień, by umocnić swoją pozycję na rynku, nawiąż stałą współpracę z centrum obróbczym CNC. Nowoczesny park maszynowy w Pieńsku to miejsce, w którym zlecisz nie tylko cięcie sklejki na wymiar, ale również produkcję tkanin z indywidualnym wzorem czy wykroje na zamówienie. Współpracujemy z przedstawicielami różnych branż. Dołącz już dziś do grona naszych zadowolonych klientów. Wyślij maila, przedstaw nam swoje potrzeby i poproś o przygotowanie indywidualnej wyceny. Gwarantujemy staranne wykonanie oraz terminową realizację projektu. Rozwiń z naszą pomocą swoje przedsiębiorcze skrzydła.

Podsumowanie: Jaki laser do cięcia sklejki? - Precyzyjne cięcie sklejki w centrum obróbczym CNC

Majsterkowicze często tną sklejką piłą. Manualna praca jest mniej dokładna. Często przynosi niezadowalające efekty. W przemyśle korzysta się z różnych laserów. Precyzyjne cięcia są niezbędne w dużych zakładach przemysłowych, a także w wielu mniejszych firmach.

Jeśli chcesz rozwinąć swój biznes lub czekasz na naprawę maszyny, zleć cięcie sklejki na zewnątrz, by nie marnować cennego czasu. Skorzystaj z kompleksowych usług nowoczesnego parku maszynowego firmy TREND. Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń, by dowiedzieć się więcej: 512 359  321. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Wesprzemy Cię na każdym etapie projektu.

Polecane produkty