Jaki laser do grawerowania CNC?

03-06-2022

Lasery CNC używa się do wypalania, grawerowania, a nawet przecinania. Tę ostatnią funkcję pełnią mocniejsze modele. Nadają się do cięcia rozmaitych materiałów, m.in. metalu czy drewna. Niektóre urządzenia wybierane przez majsterkowiczów umożliwiają również wykonanie grawera na metalowych elementach. Nie można jednak nimi ciąć.

Laser do grawerowania CNC - skuteczna optymalizacja procesu produkcji

Laser CNC cieszy się dużym uznaniem w różnych gałęziach przemysłu. Gwarantuje precyzję oraz szybkość realizacji projektu. Zautomatyzowany proces niesie ogromne korzyści dla przedsiębiorstwa:

  • odciąża pracowników.
  • zwiększa jakość wyrobów,
  • podnosi walory estetyczne produktu,
  • pomaga zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

W ten sposób łatwiej jest wyeliminować ludzkie obłędy. Wszystkie surowce są maksymalnie wykorzystane, a liczba odpadów diametralnie spada.

Laser do grawerowania CNC - co warto o nim wiedzieć?

Lasery do grawerowania CNC możemy podzielić na dwie kategorie: dla majsterkowiczów i dla przemysłu. Pierwsze z nich mają mniejszy blat roboczy i mniejszą moc. Do domowego użytku świetnie sprawdzają się urządzenia pochodzące z Chin.

Przed użyciem lasera należy ustawić czas naświetlania oraz moc. Tańsze modele są pozbawione drugiej funkcji. W tym miejscu warto zaznaczyć, że każde narzędzie działa nieco inaczej. Wybór prawidłowych parametrów  może okazać się na początku skomplikowany. Urządzenie będzie działało inaczej w trakcie pracy z różnymi materiałami. Metoda prób i błędów to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.

Na jakość grawera wpływa m.in. kolor deski. Czarna przyciąga światło, a biała je pochłania. W tej sytuacji pomocny okazuje się czarny mazak. Z jego pomocą można przyciemnić materiał. Zanim przystąpisz do pracy ustaw wiązkę. Im mniejsza, tym bardziej precyzyjna. Możesz ją regulować, korzystając z pokrętła znajdującego się blisko soczewki. Przed grawerowaniem usuń wszystkie materiały odbijające światło, które są pod laserem.

Laser do grawerowania CNC - gdzie skorzystać z usług grawerowania CNC?

Grawerowanie CNC to jedna z usług oferowanych w centrum obróbczym CNC firmy TREND. Nowoczesny park maszynowy znajduje się w województwie dolnośląskim w Pieńsku przy ul. Batorego 2. Tutaj zlecisz nie tylko obróbkę CNC, ale również druk sublimacyjny na tkaninie czy wykroje na zamówienie. Zapraszamy przedsiębiorców do zapoznania się naszą bogatą ofertą produktów i usług. Gwarantujemy precyzję wykonania, a także terminową realizację zamówień. Skontaktuj się z nami już dziś, by uzyskać więcej informacji. Wyślij maila już dziś. Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną wycenę. Nawiąż z nami stałą współpracę biznesową i wskocz na wyższy poziom przedsiębiorczości.

Podsumowanie: Jaki laser do grawerowania CNC?

Laser do grawerowania CNC ułatwia pracę majsterkowiczom oraz pracownikom zatrudnionym w różnych branżach. Nowoczesne narzędzie sterowane komputerowo umożliwia seryjne wykonanie grawera w krótkim czasie. Prawidłowo ustawione urządzenie pozwala osiągnąć wyznaczone cele. Gotowe wyroby są estetyczne i trwałe.

Polecane produkty