Jaki pistolet do kleju wybrać?

29-03-2021

Jaki pistolet do kleju wybrać? To pytanie zadaje sobie część początkujących tapicerów oraz majsterkowicze. Odpowiednio dobrane narzędzia umożliwiają szybkie wykonanie prac, a także zapewniają jakość gotowych wyrobów. Solidna realizacja projektów zwiększa autorytet rzemieślnika na rynku. Jego marka staje się godna zaufania dla klientów, dzięki czemu fachowiec może szybko rozwinąć swój warsztat, by zyskać ugruntowaną pozycję na rynku.

 

Pistolet do kleju i nie tylko

 

Tapicerzy korzystają z pistoletów nie tylko do mocowania tapicerki. Niektóre modele nadają się również do prac lakierniczych czy malarskich. Wielofunkcyjne narzędzia doskonale się sprawdzają w zakładach świadczących bogatą gamę usług. Polecane są również amatorom, którzy realizują różnorodne projekty typu DYI. Jedno akcesorium do wielu zadań pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, a także optymalizuje budżet.

 

 

Pistolet do kleju - co musisz o nim wiedzieć przed zakupem?

 

Pistolet dopasuj do konkretnego projektu oraz materiału, który chcesz skleić. Wśród dostępnych modeli możesz znaleźć m.in. akcesoria elektryczne czy pneumatyczne. Na uwagę zasługuje również ciężar. Ciężkie narzędzia utrudnia wykonywanie czynności przez dłuższy czas. Ręce szybciej się męczą, a mocowanie staje się mniej precyzyjne. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zwróć uwagę, aby sprzęt był łatwy w czyszczeniu. To pozwoli Ci błyskawicznie usunąć wszelkie pozostałości po kleju, lakierze czy farbie.

 

Pistolet pneumatyczny do kleju

 

Pistolet tego typu występuje w różnych wariantach. Jest wyposażony w pojemnik górny lub dolny, do którego nalewa się klej. Do zakładu tapicerskiego najlepiej wybrać ergonomiczne narzędzie o dużej pojemności. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu. Szybko naniesiesz spoiwo bez konieczności ciągłego dolewania kleju.

 

W dużym zakładzie tapicerskim lepiej sprawdzi się pistolet pneumatyczny do kleju wyposażony w kompresor oraz sprężarkę. Wydajne pompy zasilają kilka narzędzi jednocześnie,  przyspieszając realizację wielu projektów jednocześnie. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na kompresor. Jest to kluczowy element, który determinuje wydajność sprzętu.

 

Pistolet pneumatyczny do kleju tapicerskiego Bonaterm

 

W ofercie hurtowni tapicerskiej Trend znajdziesz wydajny pistolet pneumatyczny z górnym pojemnikiem. W środku zmieści się aż 670 mm Bonatermu. Z jego pomocą równomiernie nałożysz klej. Spoiwo aplikuj w odległości ok. 30 cm od podłoża. Proste w obsłudze narzędzie tapicerskie idealnie sprawdza się przy pracach związanych z renowacją wnętrz pojazdów, a także przy tapicerowaniu mebli.

 

Dyszę szybko wyczyścisz za pomocą zwykłego rozpuszczalnika nitro. Produkt jest dostępny w wielu marketach. Taki zestaw wystarczy Ci naprawdę na długo. Właściwe wyposażenie warsztatu przyspiesza prace i zapewnia wysoką jakość usług.

 

Podsumowanie: Jaki pistolet do kleju wybrać?

Wybór pistoletu do kleju jest uzależniony od rodzaju prac, a także od wielkości zakładu tapicerskiego. Rzemieślnikom prowadzącym niewielki warsztat lub majsterkowiczom w zupełności wystarczy wielofunkcyjne narzędzie pneumatyczny. Z kolei właściciele większych firm powinni zainwestować w bardziej zaawansowany sprzęt.