Jakie są rodzaje oczek do plandek?

28-06-2021

Czy wiesz, jakie są rodzaje oczek do plandek? Czy wiesz, do czego możesz je wykorzystać? Czy jesteś świadom tego, jakie kryteria powinny spełniać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by plandeka stała się bardziej wytrzymała.

 

Oczka do plandek - co powinieneś o nich wiedzieć?

 

Oczka plandekowe wykonuje się z wytrzymałej stali ocynkowanej. Są odporne na wiele uszkodzeń. Zachowują swój pierwotny kształt przez długi czas. Wydaje się niemożliwe, by jakiś wandal mógł je odkształcić. Kompletny produkt składa się z przekładki i oczka. Używa się go do produkcji banerów reklamowych, elementów dekoracyjnych wykonanych z tkanin, namiotów, a także plandek w różnych rozmiarach.

Na rynku są dostępne modele w różnych rozmiarach i kształtach. Możesz je zakupić na sztuki lub w zestawie. Do wyboru m.in.:

  • oczka do plandek 12 mm,
  • oczka owalne,
  • oczka okrągłe,
  • oczka prostokątne.

Z ich pomocą zadbasz o estetykę. Eleganckie akcesoria są łatwe w utrzymaniu czystości. Perfekcyjnie sprawdzają się każdej pogodzie. Służą użytkownikom przez wiele lat. Na dodatek są niedrogie. To inwestycja, która zwraca się w bardzo krótkim czasie.

 

Plandeka z oczkami - dlaczego warto się na nią zdecydować?

 

Plandeka mocowana za pomocą oczek plandekowych chroni dobytek prywatny lub firmowy przed zniszczeniem. Nadaje się do magazynowania opału, narzędzi czy materiałów budowalnych w okresie jesienno-zimowym. Dzięki niej wszystko jest prawidłowo zabezpieczone przed deszczem, wiatrem, śniegiem i mrozem. Od teraz przechowywanie przedmiotów o dużych gabarytach stanie się jeszcze prostsze.

 

Plandeki często są wyposażone okucie, które zwiększają ich funkcjonalność. Prócz tradycyjnych oczek wykorzystuje się również chwytki obrotowe, uchwyty karabińczyki czy śruby rzymskie. Producenci okryć i banerów często dobierają elementy wykończeniowe na specjalne życzenie klienta.

 

Oczka do plandek - jak nabić?

 

Oczka plandekowe nabija się na wiele sposobów. W tym celu możesz wykorzystać korkową podkładkę, ręczny zaciskacz do oczek, szczypce do dziurkowania i gumowy młotek. Dzięki nim sprawnie zamontujesz oczko.

Na początku zaznacz miejsce, w którym ma się pojawić otwór w materiale. Ułóż go na podkładce lewą stroną do spodu. Dziurkacz umieść prostopadle do zaznaczenia. Uderz go młotkiem. Zwróć uwagę, by otwór miał odpowiedni rozmiar w stosunku do okucia. Zbyt duża dziura uniemożliwi montaż.

Podczas mocowania oczek tylko raz uderz w nitownik. W przeciwnym razie możesz uszkodzić baner lub tkaninę. W takich sytuacjach podkładka często się przesuwa. Często jedynym rozwiązaniem okazje się roznitowanie ocynkowanego elementu. To wydłuża przygotowania, a czasem dodatkowo obciąża budżet.

Kolejną istotną kwestią jest nacisk na dziurkacz. Delikatnie przytwierdzone okucie może nieprawidłowo spełnić swoją funkcją. Nietrwałe połączenie będzie wymagało wymiany w krótkim czasie.

 

Podsumowanie: Jakie są rodzaje oczek do plandek?

Oczka plandekowe są wykorzystywane w wielu branżach. Korzystają z nich kaletnicy, twórcy hand made, producenci plandek, a także drukarnie oferujące banery reklamowe. Praktyczny element okuciowy cechuje niebywała wytrzymałość na wiele czynników zewnętrznych. Jest odporny na wahania temperatur, pogodowe kaprysy czy uderzenia. Ocynkowana stal to idealny materiał montażowy. Od wielu lat zachwyca ludzi na całym świecie. Wydaje się, ze w najbliższym czasie nic nie zrzuci jej  z piedestału.