Materiał tapicerski antypoślizgowy - do czego się go używa?

15-06-2022

Materiał tapicerski antypoślizgowy zapobiega przesuwaniu się poszczególnych warstw. Dzięki niemu łatwiej zadbać o bezpieczeństwo, komfort pracy, a także o jakość wyrobów. Niektóre z nich są niezbędne do produkcji i renowacji mebli tapicerowanych. Sprawdźmy, do czego jeszcze można je wykorzystać.

Materiał tapicerski antypoślizgowy - czym się charakteryzuje?

Materiał antypoślizgowy może składać się z włókien naturalnych lub sztucznych. Zazwyczaj są elastyczne oraz łatwe w obróbce. Umieszczone punktowo elementy zmniejszające poślizg sprawiają, że tkanina lepiej przepuszcza powietrze.

Materiał tapicerski antypoślizgowy - zastosowanie

Materiały o cechach antypoślizgowej zawierają w swoim składzie poliester. Część z nich jest wyposażona w gumowe elementy lub w tłoczone wzory Wykorzystuje się je w wielu branżach, m.in. w:

  • tapicerstwie,
  • obuwnictwie,
  • ogrodnictwie.

Popularne są też w przemyśle odzieżowym czy zoologicznym.

Materiał tapicerski antypoślizgowy - do tapicerowania mebli w różnych stylach

Flizelina to uniwersalny materiał wykorzystywany w wielu branżach, również w tapicerstwie. W nowoczesnych siedziskach produkowanych z pianki poliuretanowej nakłada się ją na gąbkę meblową, by zapobiec przesuwaniu się pokrowców. Dopiero później mocuje się poszycie do stelaża. Włóknina skutecznie zapobiega ścieraniu się obu warstw, zwiększając żywotność tapicerski. W ten sposób powstają starannie wykończone meble tapicerowane, z których korzysta na co dzień większość z nas. Flizeliny używa się również w tapicerstwie samochodowym.

Podsumowanie: Materiał tapicerski antypoślizgowy - do czego się go używa?

Materiały tapicerskie antypoślizgowe mają uniwersalne zastosowanie. Używa się ich do produkcji ubrań, pokrowców, mebli, a także papci czy elementów tapicerki samochodowej. Z flizeliny na szeroką skalę korzystają ogrodnicy, którym zależy na przyspieszeniu wegetacji i ochronie roślin przed różnymi szkodnikami. Oddychająca włóknina odgrywa ważną rolę w wielu gałęziach gospodarki.

Polecane artykuły

Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

25-09-2020
Znalezienie dobrego materiału do szycia to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robótkami ręcznymi. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, by dokonać właściwego wyboru? Sprawdź, gdzie kupić tkaniny, które spełnią Twoje oczekiwania.
Jak wybrać najlepszy materiał do szycia?

Jak wybrać najlepszy materiał do szycia?

15-01-2021
Materiały do szycia są bardzo atrakcyjne. Można z nich wyczarować prawdziwe cuda. Nadają odpowiedni charakter każdej stylizacji. Perfekcyjnie sprawdzają się w aranżacji wnętrz. Nadają się też do produkcji odzieży. Jak wybrać najlepszy materiał do szycia?