Materiał tapicerski antypoślizgowy - do czego się go używa?

15-06-2022

Materiał tapicerski antypoślizgowy zapobiega przesuwaniu się poszczególnych warstw. Dzięki niemu łatwiej zadbać o bezpieczeństwo, komfort pracy, a także o jakość wyrobów. Niektóre z nich są niezbędne do produkcji i renowacji mebli tapicerowanych. Sprawdźmy, do czego jeszcze można je wykorzystać.

Materiał tapicerski antypoślizgowy - czym się charakteryzuje?

Materiał antypoślizgowy może składać się z włókien naturalnych lub sztucznych. Zazwyczaj są elastyczne oraz łatwe w obróbce. Umieszczone punktowo elementy zmniejszające poślizg sprawiają, że tkanina lepiej przepuszcza powietrze.

Materiał tapicerski antypoślizgowy - zastosowanie

Materiały o cechach antypoślizgowej zawierają w swoim składzie poliester. Część z nich jest wyposażona w gumowe elementy lub w tłoczone wzory Wykorzystuje się je w wielu branżach, m.in. w:

  • tapicerstwie,
  • obuwnictwie,
  • ogrodnictwie.

Popularne są też w przemyśle odzieżowym czy zoologicznym.

Materiał tapicerski antypoślizgowy - do tapicerowania mebli w różnych stylach

Flizelina to uniwersalny materiał wykorzystywany w wielu branżach, również w tapicerstwie. W nowoczesnych siedziskach produkowanych z pianki poliuretanowej nakłada się ją na gąbkę meblową, by zapobiec przesuwaniu się pokrowców. Dopiero później mocuje się poszycie do stelaża. Włóknina skutecznie zapobiega ścieraniu się obu warstw, zwiększając żywotność tapicerski. W ten sposób powstają starannie wykończone meble tapicerowane, z których korzysta na co dzień większość z nas. Flizeliny używa się również w tapicerstwie samochodowym.

Podsumowanie: Materiał tapicerski antypoślizgowy - do czego się go używa?

Materiały tapicerskie antypoślizgowe mają uniwersalne zastosowanie. Używa się ich do produkcji ubrań, pokrowców, mebli, a także papci czy elementów tapicerki samochodowej. Z flizeliny na szeroką skalę korzystają ogrodnicy, którym zależy na przyspieszeniu wegetacji i ochronie roślin przed różnymi szkodnikami. Oddychająca włóknina odgrywa ważną rolę w wielu gałęziach gospodarki.

Polecane artykuły

Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

Gdzie można kupić dobre materiały do szycia?

25-09-2020
Znalezienie dobrego materiału do szycia to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które... Więcej
Jak wybrać najlepszy materiał do szycia?

Jak wybrać najlepszy materiał do szycia?

15-01-2021
Materiały do szycia są bardzo atrakcyjne. Można z nich wyczarować prawdziwe cuda. Nadają... Więcej