Materiał tapicerski do samochodu - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

17-05-2022

Materiał tapicerski do samochodu - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybór materiału tapicerskiego do samochodu to spore wyzwanie dla majsterkowiczów. Często brak fachowej wiedzy oraz doświadczenia utrudnia wykonanie wielu czynności. W takiej sytuacji wymiana podsufitki, tapicerowanie boczków czy obszycie kierownicy stają się prawdziwą udręką. Osoby zlecające renowację pojazdu tapicerowi samochodu są narażone na mniejsze ryzyko błędu. Podpowiadamy, jaką tkaninę i jakie akcesoria wybrać, by osiągnąć zamierzony efekt.

Materiał tapicerski do samochodu - jaką tkaninę samochodową wybrać na podsufitkę?

Twoja podsufitka się odkleja? Pojawiły się na niej trudne do usunięcia plamy? A może ktoś niechcący wypalił dziurę papierosem? W tej sytuacji wymiana tkaniny samochodowej okazuje się dobrym rozwiązaniem. Odnowione wnętrze zapewni dobry nastrój podróżującym, zwiększy komfort jazdy oraz ułatwi koncentrację na drodze.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielną wymianę podsufitki, wybierz elastyczną tkaninę samochodową na piance ze standardowej oferty hurtowni tapicerskiej. Majsterkowiczom odradzamy alcantarę i jej imitacje, np. Alicante Extra. Materiał ten jest bardziej sztywny. Wymaga większej wprawy w tapicerowaniu. Początkujące osoby mogą nie sprostać temu zadaniu.

Boczki najlepiej obić identyczną tkaniną samochodową jak podsufitkę. Dzięki temu stworzymy eleganckie harmonijne wnętrze, w którym każdy będzie się dobrze czuć. Jednym z najczęściej wybieranych produktów w naszym sklepie internetowym są tkaniny welurowe dostępne w klasycznej palecie barw.

Materiał tapicerski do samochodu - czym go przykleić?

Do renowacji pojazdu potrzebny jest mocny trwały klej, najlepiej pozbawiony toksycznych substancji, m.in. toluenu. Takim produktem jest klej tapicerski Bonaterm dostępny w dwóch wersjach:

  • Bonaterm AS BT ? aplikuje się go za pomocą pistoletu pneumatycznego,
  • Bonaterm A-plus ? nakłada się go pędzlem.

Spoiwo bardzo szybko schnie, dlatego należy go smarować partiami. Warstwa kleju powinna być cienka. Dzięki temu będzie nam łatwiej uzyskać wymarzony efekt. Artykuł ten został doceniony przez wielu tapicerów w Polsce i w Europie. Niektórzy oprócz kleju używają do mocowania tkanin również spinek samochodowych. Zapraszamy do zapoznania się naszą bogatą ofertą akcesoriów.

Materiał tapicerski do samochodu - kilka słów o wykładzinie samochodowej

Wykładzina samochodowa to element tapicerski, o którym często zapominają właściciele pojazdów. Zaniedbanie w tym zakresie może doprowadzić do trwałych uszkodzeń podłogi. W skrajnych przypadkach np. do przegnicia blachy. Aby uniknąć nieplanowanych wydatków i zadbać o samochód, warto systematycznie kontrolować jej stan. Jeśli zauważymy coś niepojącego, np. rozlanie płynu, od razu reagujmy.

Materiał tapicerski do samochodu - obszywanie kierownicy

Starannie obszyta kierownica ułatwia manewrowanie pojazdem. W ten sposób możemy błyskawicznie zareagować, by uniknąć wypadku. Pokrowce wykonane z naturalnej skóry dodają wnętrzu elegancji. Na rynku są dostępne poszycia wykonywane na zamówienie do samodzielnego montażu. Obszycie kierownicy można też zlecić tapicerowi.

Podsumowanie: Materiał tapicerski do samochodu - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Oferta materiałów tapicerskich do samochodu jest naprawdę bogata. Każdy może znaleźć tkaninę i akcesoria dopasowane do indywidualnych potrzeb. Do wyboru zwykłe tkaniny laminowane cienką pianką poliuretanową oraz skaje. Kierowcy, którzy skarżą się na nadmierny hałas, powinni skorzystać również z produktów wyciszających. Trudnopalne pianki samoprzylepne skutecznie poprawiają akustykę. Tłumią uciążliwe dźwięki. Dzięki nim kontrola tego, co dzieje się na drodze staje się łatwiejsza.