Materiały tapicerskie do jachtów - co wybrać?

20-05-2022

Materiały tapicerskie do jachtów to artykuły, które powinny spełniać odpowiednie kryteria techniczne. Ważne, aby były odporne na wilgoć, a także na promieniowanie UV. Dzięki specjalnym powłokom są świetnie przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Podpowiadamy, jakie tkaniny będą odpowiednie do tapicerowanie łodzi i jachtów.

Materiały tapicerskie do jachtów - co warto o nich wiedzieć?

Jednym z kluczowych kryteriów w doborze materiałów tapicerskich do jachtów jest wysoka jakość. W tym przypadku ważne jest to, by tapicerka była:

  • przewiewna,
  • wodoodporna,
  • odporna na płowienie,
  • łatwa w utrzymaniu czystości.

Dzięki doskonałej cyrkulacji powietrza powierzchnia tkaniny jest wolna od pleśni, grzybów i wielu bakterii. W ten sposób wyroby tapicerskie są pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Z kolei powłoka hydrofobowa zapobiega przenikaniu wilgoci do niższych warstw tapicerskich. Ciecz utrzymuje się na materiale. Wystarczy go przetrzeć, aby pozbyć się wody.

Tapicerka jachtu znajdująca się na zewnątrz jest w dużym stopniu narażona na utratę koloru. Intensywna ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz woda morska sprzyjają płowieniu barw. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w produkty, które uzyskały najwyższy wynik w teście odporności na wybarwienia.

Materiały tapicerskie do jachtów - skaj pikowany do tapicerowania wnętrz

Skaj pikowany podszyty owatą jest miękki i przyjemny w dotyku. Efektownie się prezentuje na siedziskach, dodając im szyku. Ozdobne przeszycia w kształcie rombów będą idealne do jachtów urządzonych w stylu glamour. Nadadzą im luksusowy charakter.

Ekoskóra jest elastyczna i łatwa w obróbce. Można z niej uszyć poduszki oraz pokrowce na siedziska. To świetny wybór do tapicerowania wnętrz jachtów. Starannie zaprojektowana, a także wykończona łódź zapewni komfort uczestnikom rejsu.

Materiały tapicerskie do jachtów? - wytrzymały skaj Canyon

Skaj Canyon jest dostępny w 3 wersjach:

  • laminowany,
  • perforowany,
  • zwykły.

Wytrzymały gruby materiał świetnie się sprawdza w tapicerstwie samochodowym oraz jachtowym. Warto go wykorzystać do tapicerowania wnętrz. Do wyboru kolor beżowy, brązowy lub czarny. Uniwersalna paleta barw pasuje do każdego stylu. Satysfakcja z użytkowania gwarantowana.

Do klejenia skaju polecamy klej Bonaterm AS BT - nakładany z pomocą pistoletu pneumatycznego - lub Bonaterm A-plus - przeznaczony do aplikacji pędzlem. Zalecamy, by spoiwo smarować partiami. Podłoże należy pokryć cienką warstwą.

Do szycia ekoskóry potrzebne są mocne i wytrzymałe nici. Te kryteria spełniają nici Tytan. Do wyboru wiele kolorów. Odcień można dobrać na zasadzie podobieństwa albo kontrastu w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Wyroby tapicerowane ze skaju Canyon warto systematycznie czyścić. Kurz wystarczy przetrzeć na sucho miękką ściereczką. Z kolei plamy najlepiej usuwać na bieżąco. Delikatnie zwilżona ściereczka z mikrofibry powinna wystarczyć. Podczas sprzątania odradzamy stosowanie agresywnych detergentów.

Podsumowanie: Materiały tapicerskie do jachtów - co wybrać?

Materiały przeznaczone do tapicerowania jachtów to komponenty powleczone specjalną powłoką chroniącą przed promieniowaniem słonecznym oraz wilgocią. Są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na pleśń. Gwarantują też doskonałą cyrkulację powietrza. Chronią niższe warstwy tapicerki przed przedostaniem się płynu do wnętrza. Do wykonania wnętrz jachtów czy łodzi używa się elastycznych tkanin obiciowych, które często są używane również w tapicerstwie samochodowym.

Polecane produkty

OWata 300g/m2 80CM  szerokość

OWata 300g/m2 80CM szerokość

Włóknina typu OWATA jest stosowana w przemyśle meblarskim i tapicerstwie jako warstwa wyściełająca meble tapicerowane. Owata meblowa nadaje ...
Nici Tytan 40/1000

Nici Tytan 40/1000

przeznaczone do szycia tapicerki meblowej, tapicerski samochodowej a także tkanin technicznych, obuwia, odzieży, wyrobów skórzanych i skórop...