Niezbędnik tapicera - narzędzia niezbędne do tapicerowania

08-01-2021

Warsztat tapicerki musi być odpowiednio wyposażony, by zapewnić rzemieślnikom wygodę podczas pracy. Różnorodne urządzenia i narzędzia przyspieszają realizację projektów. Dzięki nim tapicerzy pracują wydajniej oraz wzrasta ich motywacja. Sprawdź, co powinno się znaleźć w niezbędniku tapicera. Jakie narzędzia są kluczowe, by zapewnić klientom wysoką jakość usług?

Osoby, które marzą o własnym zakładzie, muszą zakupić sprzęt oraz nawiązać kontakty z hurtowniami, by pozyskać stałych dostawców. Warto poprosić każdego z nich o próbniki materiałów obiciowych czy tkanin samochodowych. Takie rozwiązanie pomoże zleceniodawcom w doborze właściwego materiału oraz zachęci ich do skorzystania z usług.

 

Niezbędnik tapicera: urządzenia pneumatyczne

 

Jednym z pierwszych zakupów jest sprężarka. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na wydajność efektywną. Jest ona o 20% mniejsza od maksymalnego ciśnienia wskazanego w katalogu. Kolejnym ważnym narzędziem jest zszywacz pneumatyczny. Idealna długość zszywek to 10-12 mm. Z jego pomocą mocowanie materiałów przebiegnie błyskawicznie. 

W warsztacie świetnie sprawdzi się piła pneumatyczna. Z jej pomocą można idealnie wyprofilować piankę tapicerską. Fantazyjnie wycięta gąbka meblowa doskonale wypełni boczki mebli wypoczynkowych oraz zagłówki. Trasowanie oraz wycinanie warstw pokryciowych gwarantują elektryczne krajki. Do wyboru pionowe i tarczowe. 

W zakładzie tapicerskim ważna jest również maszyna do szycia, najlepiej overlock. Dzięki niej łączenie grubych tkanin tapicerskich staje się łatwiejsze. Maszyna do szycia tego typu jest wyposażona w stopki oraz transport górny, co ułatwia przesuwanie i podawanie warstw.

 

Ręczne narzędzia niezbędne to tapicerowania

 

W zakładzie tapicerskim muszą się znaleźć różnorodne narzędzie. Wśród nich można wymienić:

  • naciągacz do pasów tapicerskich,
  • pikownicę,
  • młotek tapicerski z magnetyczną końcówką,
  • przystawkę do pinezek.

W ten sposób powstaną komfortowe meble tapicerowane. Siedziska będą odpowiednio twarde, a także odporne na odkształcenia. Dwustronny młotek ułatwi montaż i demontaż szkieletów, a przystawka zapewni identyczną odległość między gwoździami tapicerskimi.

Ciekawym narzędziem jest także praska tapicerska. Służy do oblekania guzików materiałem. Dekoracja tego typu upiększy klasyczne meble. Warto nimi wykończyć pikowane meble czy zagłówki.

Wart uwagi jest również pistolet do kleju. Z jego pomocą klejenie różnych materiałów staje się prostsze. Dozuje odpowiednią ilość spoiwa, dzięki, czemu jest ono świetnie rozprowadzone. Ponadto, w warsztacie nie może zabraknąć wyciągaczy do gwoździ, szydła oraz nożyczek.

Tapicerzy samochodowi muszą zaopatrzyć się w szczypce do klamer. Ułatwiają one montaż i demontaż tapicerki samochodowej. Dobrze jest mieć także zapasowe klamry oraz zszywki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli.

W warsztacie potrzebne są także nici tapicerskie oraz różnego rodzaju igły. Dzięki temu można zszyć ze sobą materiały w różnych kolorach.

Podsumowanie: Niezbędnik tapicera - narzędzia niezbędne do tapicerowania

 

Zakład tapicerski to miejsce, w którym wykonuje się różnorodne projekty. Każdy z nich wymaga precyzji i odpowiednich narzędzi. Warto zakupić rozmaite urządzenia i narzędzia, by zwiększyć swoją efektywność. Duża część sprzętu elektrycznego przyspiesza pracę o 100%. Dzięki temu zlecenie można wykonać błyskawicznie, by przystąpić do kolejnego. Inwestycja w wyposażenie warsztatu szybko się zwróci. To cena, którą warto zapłacić, aby pozyskać nowych klientów oraz zbudować silną markę.