Obróbka CNC na czym polega?

03-06-2022

Obróbka cnc to nowoczesna technologia skrawania, którą wykorzystuje się w wielu branżach. Dzięki niej zużywa się mniej energii oraz surowców, a jakość wykonania wyrobów wzrasta. Eliminacja ludzkich błędów w procesie produkcji to spore oszczędności dla przedsiębiorców. Nawiąż stałą współpracę z centrum obróbczym cnc i rozwiń swój biznes.

Obróbka CNC - na czym polega?

Obróbka CNC polega na skrawaniu rozmaitych materiałów. Produkuje się z nich gotowe wyroby lub komponenty. Dzięki komputerowemu sterowaniu łatwiej jest wykonać elementy w dowolnym kształcie i rozmiarze. Metoda ta skutecznie eliminuje błędy, które zdarzają się w trakcie prac manualnych. Zautomatyzowany proces odciąża pracowników. Dzięki niemu są mniej zestresowani oraz sfrustrowani pomyłkami. Komfort pracy maksymalnie wzrasta.

W trakcie obróbki ubytkowej tnie się m.in.:

  • lite drewno,
  • płyty drewnopochodne,
  • aluminium oraz inne metale miękkie,
  • płyty kompozytowe,
  • blaty.

Uniwersalna technologia została doceniona przez przedstawicieli wielu branż, np. reklamowej, meblarskiej, budowlanej czy motoryzacyjnej? Do grona użytkowników zalicza się też firmy produkujące akcesoria elektroniczne, medyczne, motoryzacyjne, a także te związane z energetyką.

Operator maszyny programuje urządzenie oraz nadzoruje jej pracę. Wszystkie parametry są idealnie dopasowane do projektu. To idealne rozwiązanie dla produkcji seryjnej. Skrawanie doskonale wyrównuje i wygładza powierzchnię. Precyzyjne wyroby są w 100% zgodne z potrzebami zleceniodawców.

Obróbka CNC - jakie są jej etapy?

Pierwszym etapem obróbki CNC jest przygotowanie szablonów w wersji cyfrowej. Służą do tego specjalistyczne programy. Profesjonalne oprogramowanie pomaga uniknąć błędów. Później tworzy się plan sterowania narzędzia, dopasowując go do konkretnego projektu. Na końcu następuje obróbka wybranego surowca.

Frezowanie CNC zalicza się do najpopularniejszych metod obróbki skrawaniem. Technika ta ułatwia formowanie kanalików, rowków, uzębień i wielu innych powierzchni kształtowych. Z kolei z pomocą toczenia CNC tworzy się rozmaite bryły obrotowe. Szlifowanie nadaje wyrobom pożądany wygląd. Gładkie przedmioty są bardziej wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia. Gotowe elementy można poddać grawerowaniu CNC.

Obróbka CNC - zrób kolejny krok, by unowocześnić swoją firmę

Obróbka CNC pomoże Ci zoptymalizować proces produkcji i rozwinąć firmę. Wybierając tę technologię, możesz zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jeśli do tej pory wiele czynności wykonywałeś ręcznie oraz korzystałeś z klasycznych narzędzi, nadszedł czas, by zrobić kolejny biznesowy krok.

Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, brakuje Ci miejsca w firmie na nowe urządzenie lub chcesz zwiększyć wydajność, by przyjąć ważne zamówienie, skorzystaj z usług centrum obróbczego CNC. Hurtownia tapicerska TREND dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Tutaj zlecisz wykroje na zamówienie z różnych materiałów, produkcję tkanin z indywidualnym wzorem oraz cięcie CNC. Z przyjemnością wesprzemy Cię na każdym etapie realizacji projektu. Z naszą pomocą rozwiążesz wiele problemów, z którymi borykasz się firm. Od teraz:

  • zredukujesz liczbę odpadów,
  • zmniejszysz zużycie energii,
  • ograniczysz marnowanie surowców do zera,
  • wyprodukujesz więcej wyrobów z jednego kawałka materiału,
  • zwiększysz jakość swoich produktów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wyślij do nas maila z zapytaniem.

Podsumowanie: Obróbka CNC - na czym polega?

Obróbka CNC to przyszłość światowego przemysłu. Sterowane komputerowo skrawanie materiałów przyspieszają produkcję. W ten sposób błyskawicznie zyskasz dużą ilość starannie wykonanych elementów w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki nim Twoi pracownicy będą mogli sprawnie wykonać dalsze czynności produkcyjne. Optymalizacja zużycia surowców zmniejsza negatywne skutki trudności związanych z brakiem materiałów na rynku. Problemy z dostępnością, wysokie ceny oraz opóźnione dostawy od teraz nie będą tak bardzo Ci doskwierać. Korzystając z usług centrum obróbczego, zwiększysz sprzedaż. Twoje zyski wzrosną, a na Twojej twarzy znów pojawi się uśmiech.

Zainteresowany współpracą? Zadzwoń: 512 359  321.