Prace tapicerskie - z jakiego sprzętu warto korzystać?

17-07-2024

Prace tapicerskie z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Odnawianie mebli zakupionych z drugiej ręki i nadawanie im dawnego blasku stało się wyjątkowo modne. Zarówno profesjonaliście, jak i amatorzy w swojej pracy korzystają z wielu narzędzi. Jakie sprzęty okazują się kluczowe w pracach tapicerskich? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

Jaki sprzęt warto zakupić?

Wybierając idealny sprzęt do preprowadzenia prac tapicerskich, warto zorientować się, czy jest on efektywny i pozwoli na osiągnięcie zadowalających efektów. Szeroki wybór przydatnych urządzeń na znajdziemy pod adresem: https://jptech-maszyny.pl/. Warto dodać, że fachowy sprzęt sprawdzi się w licznych pracach, takich jak np.

  • odnawianie mebli,
  • tworzenie dekoracji,
  • urządzanie wnętrza,
  • rękodzieło,
  • prace budowlane,
  • montaż i renowacja tapicerski samochodowej,
  • prace ogrodowe.

W warsztatach tapicerskich pojawia się też piła pneumatyczna służąca m.in do profilowania pianek tapicerskich. Oryginalnie wycięta gąbka meblowaświetnie wypełni boczki mebli czy zagłówki. Na trasowanie i wycinanie warstw pokryciowych pozwalają elektryczne krajki, zarówno te pionowe, jak i tarczowe. Zakłady tapicerskie nie mogłyby działać również bez maszyn do szycia. Profesjonalna maszyna umożliwia proste i wygodne łączenie grubych tkanin tapicerskich. Maszyna do szycia typu overlock wyposażona jest w transport główny i stopki.

*Artykuł sponsorowany

 

 

Pamiętajmy o zszywkach i rozszywaczu!

Kupując zszywacz tapicerski, trzeba dobrać do niego odpowiednie zszywki. Polecane są zwłaszcza te o dużej wytrzymałości, które zagwarantują nam trwałe przymocowanie wszelkiego typu materiałów. Dobre zszywki zastosowane w zszywaczu to pewność wysokiej jakości mocowania. Takie właśnie znajdują zastosowanie w profesjonalnych narzędziach. Oprócz tego, w przypadku narzędzi ręcznych wykorzystuje się mniejsze zszywki, które są wykonane z cieńszych materiałów. Wybierając sprzęt do zszywania i zszywki, nie można zapomnieć o tzw. rozszywaczu. Sprzęt ten pomoże nam w sytuacji popełnienia błędu czy też chęci wyjęcia zszywki.

Młotek tapicerski oraz pistolet do kleju na gorąco

Dla osób zajmujących się zarówno amatorskim, jak i profesjonalnym tapicerowaniem, sprawdzi się młotek tapicerski. Do wyboru mamy klasyczne metalowe modele, jak i te z główką wykonaną z elastycznej gumy. Ten pierwszy pozwoli na sprawne wbicie gwoździ, natomiast drugie narzędzie umożliwi nam obróbkę materiału, bez ryzyka porysowania powierzchni. W pracach tapicerskich pomocny okazuje się też pistolet do kleju na gorąco. Za jego pomocą trwale przymocujemy praktycznie wszystkie materiały.

Co jeszcze przyda się w pracach tapicerskich?

Warto mieć na wyposażeniu ostre nożyczki do cięcia materiałów. Za ich pomocą szybko odetniemy pożądaną przez nas długość licznych materiałów. Nożyczki powinny być ostre i wytrzymałe, jako że w trakcie wykonywania poszczególnych projektów często będziemy po nie sięgać. Kluczowe jest, aby zakupić nożyczki, które ułatwią docinanie materiałów pod różnym kątem. W pracy przyda się też kreda, która służy do precyzyjnego oznaczania materiałów w odpowiednich miejscach. Co ważne, kreda nie pozostawia po sobie trudnych do usunięcia śladów. Jest trwała, można ją łatwo zmyć, a jej ślad jest wyraźny. Tapicerzy często wykorzystują także miarę krawiecką. Zwijana miarka pozwala na wygodne mierzenie, manewrowanie i dopasowanie do mebli o nietypowych krzywiznach.

Dobrej jakości, ergonomiczny i trwały sprzęt to podstawa w pracy tapicera. Nie jest istotne, czy świadczymy profesjonalne usługi, czy też zajmujemy się amatorską renowacją mebli - sprawdzone sprzęty znacząco ułatwią i przyśpieszą obróbkę materiałów.

Polecane artykuły

Wygodny, piękny i funkcjonalny narożnik. Jak wybrać odpowiedni mebel wypoczynkowy do salonu?

Wygodny, piękny i funkcjonalny narożnik. Jak wybrać odpowiedni mebel wypoczynkowy do salonu?

26-07-2024
Meble wypoczynkowe to najważniejsze elementy wystroju każdego salonu, bez względu na to, czy... Więcej