Renowacja podsufitki w samochodzie - krok po kroku

22-12-2020

Naprawa podsufitki może się stać źródłem wielu kłopotów i nieplanowanych wydatków. W tym wypadku przydaje się fachowa wiedza, a także doświadczenie. Zdolności manualne oraz dobre chęci mogą okazać się niewystarczające. Aby uniknąć rozczarowania, koniecznie przeczytaj naszą instrukcję: Renowacja podsufitki w samochodzie - krok po kroku. 

Jeśli lubisz nowe wyzwania, a także uwielbiasz majsterkować w warsztacie, podejmij wyzwanie. Wymień samodzielnie podsufitkę samochodową. Odmień wnętrze Twojego pojazdu i zdobądź doświadczenie. Odkryj sekret pracy tapicera.

 

Podsufitka - jaki materiał wybrać?

Jeżeli będziesz odnawiać Twój pojazd pierwszy raz w życiu, wybierz elastyczny materiał. Oferta tkanin samochodowych na rynku jest bardzo bogata. Możesz się w nie zaopatrzyć w sklepie stacjonarnym lub w hurtowni tapicerskiej online. Przed zakupem w sieci, zapoznaj się z ofertą i poproś sprzedawcę o próbki. Dzięki temu idealnie dopasujesz materiał.

W tym wypadku najlepiej wybierz elastyczną tkaninę. Jej montaż sprawi mniej trudności. Sztywne materiały tapicerskie wymagają sporej wprawy. Trudniej się formują. Brak doświadczenia w tapicerowaniu sprawia, że sufit w samochodzie wygląda nieestetycznie.

Naprawa podsufitki - jaki klej kupić?

Kolejną trudność, którą musisz pokonać, jest zakup odpowiedniego kleju tapicerskiego. Producenci oferują 3 warianty:

  • w sprayu,
  • do nakładania pędzlem,
  • do aplikowania za pomocą pistoletu.

Wybierz wariant, który najbardziej Ci odpowiada. Dzięki temu podniesiesz komfort pracy. Najważniejsze, by klej był wytrzymały. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją obsługi. Wytyczne na etykiecie pomogą Ci odnieść sukces.

My od wielu lat korzystamy z kleju tapicerskiego Bonaterm. To prawdziwy hit na naszej liście. Z jego pomocą odnowiliśmy wnętrza firmowych i prywatnych samochodów. Gorąco polecamy. Efekty nas mile zaskoczyły.

Podsufitka - jakie narzędzia się przydadzą podczas wymiany?

Na szczęście lista narzędzi i urządzeń jest bardzo krótka. Na pewno znajdziesz wszystko w swoim domu. Oto, czego potrzebujesz, by sprawnie wymienić tkaninę na sufitę:

  • odkurzacz,
  • nożyczki,
  • śrubokręt,
  • kreda,
  • taśma klejąca,
  • szczotka druciana.

Wygospodaruj także wolny stół lub miejsce na podłodze, by odłożyć stelaż. Jeśli zdecydowałeś się na klej nakładany pędzlem lub pistoletem, przygotuj również akcesoria.

Renowacja podusfitki w samochodzie - krok po kroku

Teraz możesz przystąpić do pracy. Dzięki naszej instrukcji wymienisz podsufitkę bez problemu.

Krok 1

Zdemontuj za pomocą śrubokrętu uchwyty, lampkę oraz osłonki.

Krok 2

Odepnij klipsy. Możesz poprosić o pomoc domownika. W ten sposób uchronisz stelaż przed zniszczeniem.

Krok 3

Oddziel podsufitkę od dachu, ciągnąc w dół.

Krok 4

Pociągnij tkaninę za róg i ciągnij. Gdy zerwiesz materiał, odłóż stelaż na bok.

Krok 5

Przy pomocy szczotki drucianej oraz rozpuszczalniki usuń resztki pianki tapicerskiej ze stelaża.

Krok 6

Odkurz stelaż.

Krok 7

Jeśli zauważysz ubytki, zaklej je taśmą.

Krok 8

Rozłóż tkaninę na stelażu w taki sposób, by idealnie przylegała.

Krok 9

Nałóż klej zgodnie z instrukcją na opakowaniu, a następnie wygładź materiał.

Krok 10

Odetnij nadmiar tkaniny, pozostawiając 2,5 cm z każdej strony.

Krok 11

Resztę przyklej z drugiej strony.

Krok 12

Zrób otwory na zdemontowane akcesoria.

Krok 13

Włóż panel do samochodu.

Krok 14

Zamocuj dodatki do sufitu.

 

Podsumowanie: Renowacja podusfitki w samochodzie - krok po kroku

 

Naprawa podsufitki we własnym warsztacie może okazać się interesującym zadaniem, które doda Ci wiary w Twoje możliwości. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, praca powinna przebiegnąć sprawnie. Jeżeli coś się nie uda, obiecaj sobie, że się nie zniechęcisz. Pamiętaj, nie od razu Rzym zbudowano. Praca czyni mistrza. Człowiek uczy się na własnych błędach. Następnym razem będziesz mądrzejszy o doświadczenie życiowe.

Renowacja podsufitki wymaga cierpliwości, dobrej jakości tkaniny oraz kleju tapicerskiego. Przygotowana przez nas instrukcja przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy krok po kroku. Masz pytania? Napisz do nas: hurtownia@hurtowniatapicerska.pl. Chętnie Ci pomożemy.