Szkolenie na tapicera - co należy zrobić?

07-05-2021

Coraz więcej miłośników tapicerowania wybiera szkolenie na tapicera. Sprawdźmy, co oferuje rynek i na jaką opcję się zdecydować, by podjąć satysfakcjonującą decyzję. Wybierając odpowiedni kurs, warto zapoznaj się ze szczegółowym programem. Dowiedz się, czy zdobędziesz na nim niezbędną wiedzę oraz umiejętności. Przemyślana decyzja pomoże Ci mądrze zainwestować Twoje oszczędności.

 

Szkolenie na tapicera: Zdobądź kwalifikacje zawodowe w zawodzie tapicera

 

Kurs kwalifikacyjny DRM.05 to propozycja dla osób, które pragną zawodowo zajmować się tapicerstwem. Jeśli chciałbyś się przekwalifikować, by znaleźć nową pracę lub otworzyć w przyszłości własny zakład tapicerski, ta propozycja opcja powinna Cię zainteresować.

W ramach szkolenia zawodowego zdobędziesz cenną wiedzę, a także umiejętności przydatne w przyszłości. Po ukończeniu otrzymasz kwalifikacje Tapicera udokumentowane na Zaświadczeniu ukończenia kwalifikacyjnego kursu zawodowego wydanym zgodnie z Rozporządzeniem MEN.  Uprawniają one do:

  • zatrudnienia w branży meblarskiej;
  • pracy w prywatnym zakładzie tapicerskim;
  • ubiegania się o stanowiska tapicera w firmie produkującej samochody.

Będziesz mógł prowadzić własną działalność gospodarczą oraz zająć się renowacją antyków. Program tego kursu obejmuje edukację, którą odbywają uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej. Nauka w tym trybie trwa kilka miesięcy. Zazwyczaj zdobycie kursu czeladnika zajmuje ok. 3 miesięcy.

 

Szkolenie na tapicera czy warsztaty z tapicerowania?

 

Jeśli uwielbiasz majsterkować i marzysz o tym, by samodzielnie odnowić Twoje meble tapicerowane, możesz wziąć udział w praktycznych warsztatach prowadzonych przez tapicerów z dużym doświadczeniem. Wydarzenia tego typu odbywają się cyklicznie w różnych rejonach naszego kraju. Z łatwością znajdziesz o nich informacje w Internecie.

W trakcie zajęć odmienisz Twoje siedzisko pod okiem fachowców. Poznasz sprawdzone triki oraz zdobędziesz praktyczną wiedzę, którą wykorzystasz w domowym zaciszu. Krótki kurs udoskonali Twoje zdolności manualne, doda Ci motywacji, a także pewności siebie. Jeśli trochę poćwiczysz, możesz stać się mistrzem tapicerowania z krwi i kości.

Podczas indywidualnych zajęć sporo się nauczysz. Zdobyte doświadczenie pozwoli Ci dalej rozwijać Twoją pasję. Warsztaty odbywają się najczęściej w weekendy. Krótkie szkolenie może Ci rozwiąże Twoje problemy. Dzięki niemu dowiesz się, jak poprawnie wykonać czynności, które sprawiały Ci dotąd największe trudności.

 

Szkolenie na tapicera: szansa na rozwój własnego biznesu?

 

Jeśli prowadzisz własny zakład tapicerski i marzysz o tym, aby podzielić się z innymi swoją wiedzą oraz umiejętnościami, możesz poszerzyć Twoją ofertę. Stwórz krótkie szkolenie, podczas którego zainteresowane osoby nauczą się samodzielnie odnawiać siedziska. Takie wyzwanie może okazać się świetną zabawą.

To dobry pomysł, żeby poznać nowych ludzi, wyjść z własnej strefy komfortu, a także zrobić coś nowego w swoim życiu. Zerwanie z dotychczasowymi schematami z pewnością Cię ubogaci. Być może czegoś się nauczysz? Spróbuj i przekonaj się na własnej skórze, że edukacja niejedno ma imię. Wyrusz w fascynującą przygodę, która pozwoli Ci popatrzeć na tapicerstwo z innej perspektywy.

 

Podsumowanie: Szkolenie na tapicera - co należy zrobić?

Szkolenie na tapicera cieszy się wbrew pozorom coraz większym zainteresowaniem. Chętnie korzystają z nich majsterkowicze oraz osoby, które chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Pierwsi częściej uczestniczą w weekendowych warsztatach, drudzy wybierają kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Jeśli chcesz przeprowadzisz kurs w Twoim zakładzie tapicerskim albo przygotować się do tego typu zajęć i poszukujesz materiałów bądź narzędzi tapicerskich, skontaktuj się z nami. Chętnie podejmiemy współpracę z rzemieślnikami oraz pasjonatami tapicerstwa. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wyślij do nas maila już dziś!