Tapicerowanie mebli u klienta - jak się przygotować?

21-12-2020

Tapicerowanie mebli u klienta to ciekawy pomysł na biznes. Mobilnych tapicerów brakuje na rynku. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Rzemieślnik może podpowiedzieć, jaki rodzaj tkaniny meblowej będzie najlepszy dla konkretnego pomieszczenia. Fachowiec pomoże stworzyć spójną aranżację, która zachwyci domowników oraz gości. Jak się przygotować do takiej wizyty? Zapraszamy do lektury.

Tapicer meblowy zajmuje się renowacją antyków, naprawia uszkodzoną tapicerkę, a także projektuje meble wypoczynkowe. Cechuje go kreatywność i precyzja w wykonywaniu różnych czynności. Doskonale zna materiały obiciowe oraz śledzi nowinki branżowe, by zaproponować swoim klientom rozwiązania na miarę XXI wieku. Czy tapicerowanie u klienta stanie się standardem? A może taka usługa to raczej science fiction?

Tapicerowanie mebli u klienta - zalety

Usługa tapicerowania wymaga odpowiedniego sprzętu i miejsca. W domu klienta trzeba wszystko starannie zabezpieczyć, by uchronić meble, ściany oraz podłogę przed uszkodzeniem. Dzięki temu można uniknąć niespodziewanych wydatków.

Renowacja mebli tapicerowanych u klienta eliminuje problemy związane z transportem siedzisk. To spore ułatwienie w przypadku dużych, nieporęcznych i ciężkich przedmiotów. To z kolei redukuje koszt przewozu gabarytów.

Tapicerowanie u klienta pozwala spojrzeć na siedzisko w szerszym kontekście. Stanowi ono element całości. Nie jest oderwane od wyposażenia. To pozwala na rzeczywistą ocenę stylizacji. Takie rozwiązanie gwarantuje lepsze efekty niż zdjęcia przesłane mailem. Specjalista może ocenić stopień nasłonecznienia pomieszczeń, a także przyjrzeć się strukturze szaf i dekoracji. To daje pełny obraz wnętrz i wpływa na dobór tapicerki.

Praca w domu obcych ludzi może pomóc w budowaniu marki osobistej. W ten sposób łatwiej nawiązać głębszą relację, a tym samym rozwinąć sieć kontaktów. Ludzie obserwujący rzetelne wykonywanie powierzonych zadań, chętniej powrócą do fachowca i polecą go swoim bliskim.

Jeśli czeladnik zdecyduje się na to, by dojeżdżać do klientów, może zrezygnować z własnego warsztatu. W ten sposób może zmniejszyć koszty prowadzenia własnej działalności: opłata za media, czynsz, a nawet ubezpieczenie budynku.

Mobilny tapicer - wady

Usługa tapicerowania u zleceniodawcy może okazać się stresujące. Niektórzy z nas nie lubią pracy pod presją. Doglądanie fachowca przez klientów w niektórych sytuacjach powoduje dyskomfort. Czujemy się kontrolowani, a to obniża naszą wydajność. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem gotów na to, by inni bacznie przyglądali się mojej pracy? W tym wypadku to kwestia osobowości.

Mobilni tapicerzy muszą być perfekcyjnie zorganizowani. Przed rozpoczęciem pracy trzeba się odpowiednio przygotować. Najlepiej zrobić sobie listę narzędzi i dodatków, które są niezbędne do realizacji projektu. W ten sposób można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz zaoszczędzić czas.

Praca poza warsztatem może się wiązać z niezaplanowanymi wydatkami. Jeżeli rzemieślnik wyrządzi szkodę, nawet niechcący, będzie musiał za nią zapłacić. To w znacznym stopniu zmniejszy zarobki. W ostatecznym rozrachunku może się okazać, że straty przewyższyły zyski.

Dojazd do klienta przyczynia się do zwiększenia kosztów związanych z utrzymaniem samochodu. Zużywa się więcej paliwa, pojazd szybciej się zużywa. Do tego dochodzi jeszcze czas poświęcony na dotarcie pod wskazany adres. Warto również zauważyć, że takie rozwiązanie większym stopniu zanieczyszcza środowisko. Emituje się więcej spalin.

Jak się przygotować do wizyty tapicera mobilnego?

Wizytę rzemieślnika można porównać do przyjazdu ekipy remontowej. W tej sytuacji warto pomóc fachowcowi w przygotowaniu pomieszczenia, w którym będzie pracować. Zaleca się zabezpieczenie podłogi. Najlepiej na spód położyć starą wykładzinę lub dywan. Na wierzch można ułożyć również folię. Meble znajdujące się we wnętrzu należy również zabezpieczyć przed kurzem. Podobnie sprawa ma się z elektroniką. Jeśli to możliwe, warto wynieść telewizor czy zestaw kina domowego do innego pokoju. Czy jeszcze coś się Wam nasuwa? Podzielcie się Waszymi opiniami. Warto także zadbać o przyjazną atmosferę.

Podsumowanie: Tapicerowanie mebli u klienta - jak się przygotować?

Tapicerowanie mebli u klienta to spore wyzwanie dla obu stron. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Zarówno rzemieślnik, jak i zleceniodawca muszą dołożyć wszelkich starań, by stworzyć odpowiedni nastrój. Kluczowe tutaj okazują się zdolności interpersonalne. Istotna jest życzliwość, dobry humor, otwartość na potrzeby drugiego człowieka oraz umiejętność słuchania.

Kolejnym etapem jest przygotowanie miejsca pracy, zabezpieczenie wszystkich elementów przed zniszczeniem, a także sporządzenie listy narzędzi i materiałów do tapicerowania. Właściwa organizacja stanowiska redukuje stres oraz przyspiesza wykonywanie czynności. To z kolei gwarantuje sukces realizacji. Czy jesteś gotów na oferowanie bądź skorzystanie z takiej usługi?