Wyciągacze do gwoździ i zszywek - duże ułatwienie dla tapicera

19-03-2021

Wyciągacze do gwoździ i zszywek tapicerskich to proste narzędzia, które powinny się znaleźć w każdym warsztacie rzemieślniczym, jak i w skrzynce majsterkowicza. W dużym stopniu ułatwiają pracę tapicera. Dzięki nim renowacja mebli tapicerowanych przebiega sprawnie. Umożliwiają szybkie wyciągnięcie mocowań, zmniejszając ryzyko uszkodzenia tkaniny bądź stelaża.

 

Co to jest wyciągacz?

 

Wyciągacz to ręczne narzędzie tapicerskie wykorzystywane od wielu lat przez rzemieślników. Swoim kształtem przypomina kopyto, dlatego w Polsce nazywa się je kozią stópką, z kolei Francuzi określają ją mianem pied de biche, czyli stopa sarny. A Tobie, z czym się kojarzy jej wygląd?

 

Akcesoria tego typu cechuje prostota i minimalizm. Składają się z drewnianej lub plastikowej rękojeści oraz członu wykonanego ze stali hartowanej. Są trwałe i ergonomiczne. Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym użytkowników.

 

Idealnie wyprofilowana rączka zapewnia pewny chwyt, a stal chroni przed korozją. Starannie dobrane komponenty zwiększają żywotność narzędzia. Odpowiednio użytkowane służy przez wiele lat. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Uprzyjemnia realizację projektów oraz skutecznie minimalizuje stres.

 

Wyciągacz do zszywek

 

Wiele tkanin meblowych czy materiałów podbiciowych jest przytwierdzonych do stelaża za pomocą zszywek. Nieumiejętny demontaż może doprowadzić do trwałych uszkodzeń, które obciążą budżet. Niektóre usterki wymagają użycia nowych komponentów. Tym samym wzrasta koszt renowacji mebli lub innych przedmiotów użytkowych.

 

Aby temu zapobiec, warto skorzystać z profesjonalnych akcesoriów. Dotyczy to szczególnie amatorów, którym brakuje doświadczenia. Wyciągacz jest prosty w obsłudze. Z powodzeniem można go wykorzystać do usunięcia zszywek tapicerskich lub stolarskich.

 

Wyciągacz do gwoździ

 

Wyciąganie gwoździ to żmudna praca. Wystarczy jeden nieprawidłowy ruch, by uszkodzić stelaż lub listewkę. Bardzo łatwo można się też zranić. Taka rana może stać się przyczyną poważnych dolegliwości.

 

W tej sytuacji wysokiej jakości narzędzia wykonane ze stali przychodzą z pomocą. Są odporne na uszkodzenia mechanicznie, perfekcyjnie podtrzymują główkę gwoździa. Z ich pomocą błyskawicznie usuniesz długie ostre mocowania bez ryzyka, że kozia stópka się zniszczy.

 

Gdzie kupić wyciągacze do gwoździ i zszywek?

 

Akcesoria dla rzemieślników oraz majsterkowiczów są dostępne w hurtowniach stacjonarnych i online, a także w niektórych sklepach. Wybór wyciągaczy jest spory, więc każdy może znaleźć tu coś dla siebie. W ofercie hurtowni tapicerskiej TREND kupisz narzędzia cenionej wśród profesjonalistów marki C.S. Osborne. To inwestycja, która zwiększy Twoją satysfakcję z pracy. Wydane pieniądze z pewnością Ci się zwrócą w przyszłości. Wypróbuj kozią stópkę z tej kolekcji. Przekonaj się na własnej skórze, jak przyjemna może być naprawa mebli tapicerowanych.

 

Podsumowanie: Wyciągacze do gwoździ i zszywek - duże ułatwienie dla tapicera

 

Wyciągacze do gwoździ i zszywek tapicerskich oraz stolarskich to praktyczne wyposażenie każdego warsztatu. Ergonomiczna rączka połączona z członem ze stali szlachetnej przydaje się w wielu pracach. Wytrzymałe narzędzie wykazuje wysoki stopień odporności na odkształcenia czy uszkodzenia. W ten sposób zyskujesz pewność, że unikniesz poranionych rąk, a renowacja zepsutych siedzisk lub przedmiotów zajmie mniej czasu.