Zalety mebli tapicerowanych

14-12-2020

Meble tapicerowane znajdują się w każdym wnętrzu. Trudno sobie bez nich wyobrazić wystrój domu, hotelu czy lokalu gastronomicznego. Dzięki nim aranżacja staje się bardziej przytulna, a wypoczynek komfortowy. Z ich pomocą pomieszczenia nabierają innego klimatu. Tapicerowane siedziska cieszą się dużą popularnością od wielu lat. Poznaj zalety mebli tapicerowanych.

Meble obite materiałem odzwierciedlają konkretny styl wnętrzarski. Nadają lokalom odpowiedni charakter. Jeśli planujesz zakup narożnika, fotela lub pufy, wybierz ten artykuł, który najlepiej odpowiada designowi królującemu w Twoim domu czy firmie. Dzięki temu zapanuje harmonia.

Meble tapicerowane są łatwe w utrzymaniu czystości

Pielęgnacja i czyszczenie tkanin obiciowych zajmuje niewiele czasu. Oczywiście pod warunkiem, że zadbasz o systematyczne wykonywanie pewnych czynności. By kolor jak najdłużej zachował swoją świeżość, należy raz w tygodniu odkurzyć materiał. Świeże plamy najlepiej zwalczać od razy wilgotną miękką ściereczką z mikrofibry. Nie zaleca się stosowania agresywnych detergentów. Korzystanie z niewłaściwych środków chemicznych prowadzi do uszkodzenia włókiem, a co za tym idzie zniszczenia tapicerki meblowej.

Duży wybór mebli tapicerowanych na rynku

Meble tapicerowane to prawdziwe źródło inspiracji dla projektantów. Można się w nie zaopatrzyć w salonie, kupić przez Internet lub zamówić na miarę u tapicera. Ogrom możliwości sprawia, że każdy może wybrać rozwiązanie dopasowane do indywidualnych preferencji. Ceny siedzisk i łóżek tapicerowanych są bardzo zróżnicowane. Każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Do wyboru cała paleta barw, a także różne kształty. Wybór idealnego mebla dla siebie może zatem stać się prawdziwym wyzwaniem i zająć wiele czasu.

Meble tapicerowane zachwycają funkcjonalnością

Meble obite tkaniną często są wyposażone w różnorakie udogodnienia, które zwiększają walory estetyczne i użytkowe. Wśród nich można wymienić schowki, regulowane zagłówki czy podłokietniki, funkcję spania lub regulację oparcia. Dzięki tym rozwiązaniom siedziska odgrywają różne role. Służą do przechowywania, spania, siedzenia, a czasem nawet pełnią funkcję podnóżka lub stolika.

Jedną z największych zalet mebli tapicerowanych jest trwałość

Niekwestionowanym atutem mebli pokrytych materiałem jest wytrzymałość. Odpowiednio pielęgnowane i prawidłowo użytkowane mogą służyć mieszkańcom przez bardzo długi czas. Aby poddać je metamorfozie, można ozdobić je poduszkami dekoracyjnymi, narzutą lub wymienić tkaninę obiciową. Zużyte mechanizmy również można naprawić lub wymienić na nowe. Dzięki temu niektóre siedziska przetrwały nawet kilkaset lat. Pamiętaj, im prostszy mechanizm funkcjonowania, tym mniejsze ryzyko wystąpienia awarii.

Różnorodność tkanin tapicerskich

Funkcjonalność mebli tapicerowanych w dużej mierze zależy od tapicerki. Nowoczesne materiały obiciowe różnią się między sobą parametrami. Warto się nimi zapoznać, by wybrać produkt, odpowiadający indywidualnym potrzebom. Przed zakupem warto się zastanowić również nad przeznaczeniem siedziska i odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będzie użytkowany. To pomoże w podjęciu satysfakcjonującej decyzji.

Jedną z kluczowych informacji na temat tkaniny jest test Martindale'a. Jego wynik jest podawany w cyklach. Jeśli zależy Ci na bardzo wytrzymałym materiale, wybierz ten, który uzyskał ponad 100 000 cykli. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że nawet przy intensywnej eksploatacji, tapicerka pozostanie w dobrym stanie. W tapicerstwie mówi się, że te tkaniny są niezniszczalne. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz o nie należycie dbać.

Podsumowanie: Zalety mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane zostały docenione przez użytkowników już wiele lat temu. Na początku mogli sobie na nie pozwolić tylko nieliczni. Teraz kwestia finansowa nie stanowi już tak wielkiej bariery. Siedziska obite tkaninami tapicerskimi znajdują się w każdym budynku użytkowym. Ceni się je m.in. za:

  • funkcjonalność,
  • wytrzymałość,
  • możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb,
  • duże możliwości aranżacyjne,
  • prostotę utrzymania.

A Ty za co cenisz Twoje meble tapicerowane? Jakie są Twoje preferencje  w tym wypadku?