Jak przygotować drewno na meble?

17-10-2022

Drewno na meble powinno być starannie wyselekcjonowane i przygotowane do dalszej obróbki. Dzięki temu produkcja zajmie mniej czasu, a wyposażenie wnętrz będzie się pięknie prezentować w pomieszczeniu. Meble z drewna ocieplają przestrzeń. Pasują do nowoczesnych oraz klasycznych aranżacji. Podpowiadamy, jak przygotować surowiec.

 

Drewno na meble powinno mieć odpowiednią wilgotność

 

Drewno na meble wykorzystywane w branży meblarskiej oraz w stolarstwie powinno być dobrze wysuszone. Producenci mebli chętnie sięgają po drzewo z sosny, z kolei stolarze często wybierają buk albo dąb. Optymalna wilgotność to 6-10%. Do tego potrzebna jest specjalna suszarnia. Pozostawienia surowca na świeżym powietrzu jest niewystarczająca. Suszenie drzewa składa się z kilku etapów.

 

Jak zabezpieczyć drewno na meble?

 

Drzewo należy zaimpregnować. Dzięki temu stanie się ono bardziej wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i eleganckie. Impregnaty zabijają mikroorganizmy znajdujące się w drewnie. W ten sposób jest ono chronione przed szkodnikami czy pleśnią.

 

Preparaty tego typu wyrównują powierzchnię. Przed ich nałożeniem należy dokładnie wyczyścić całą powierzchnię. W szparach gromadzą się kurz, pyłki, a także żywica. Jeśli ich nie usuniemy, obniżymy estetykę wykonania oraz jakość wyrobów.

 

Jak ozdobić drewno na meble?

 

Aby nadać drewnu odpowiedni kolor, potrzebna jest bejca. Do wyboru impregnaty o naturalnym lub syntetycznym składzie. Przed zakupem upewnij się, że wybrany preparat jest przeznaczony do gatunku drewna, którym dysponujesz. Podobnie jest z lakierem. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujesz, przeszlifuj deski. W ten sposób pozbędziesz się nierówności oraz kurzu.

 

Cyfrowe projektowanie mebli z drewna oraz innych krewnych wyrobów, cięcie CNC i frezowanie CNC materiałów drewnopochodnych lub drzewa

 

Cyfrowe projektowanie mebli z drewna to absolutne musi have w XXI wieku. Jeśli prowadzisz mały zakład i brakuje Ci czasu oraz pieniędzy, zleć digitalizację na zewnątrz. Dostarczone w papierowej lub innej formie szablony zostaną przeniesione do specjalnego programu. Wszystko zostanie zapisane w plikach, które będziesz mógł w dowolny sposób wykorzystać.

Cięcie CNC pomaga w optymalizacji produkcji. Dzięki niemu oszczędzasz energię, wydatki oraz surowce. Frezowanie CNC nada Twoim meblom elegancki wygląd. Oryginalne starannie wykonane wzory wyróżnią Cię na rynku. Współpracując z Centrum obróbczym TREND, odciążysz swoich pracowników i rozwiniesz swój biznes.

 

Podsumowanie: Jak przygotować drewno na meble?

 

Przygotowanie drewna na meble to długotrwały proces. Drewno trzeba dobrze wysuszyć. Samo suszenie trwa kilka miesięcy. Później surowiec trzeba zabezpieczyć przed grzybami oraz szkodnikami. Z pomocą odpowiednich preparatów nadasz drewnu pożądany kolor, a także blask. Nowoczesna produkcja mebli oraz wyrobów drewnianych wymaga wielu usprawnień. Jednym z nich jest obróbka CNC.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wyślij do nas wiadomość e-mail: s.feniuk@hurtowniatapicerska.pl.

*Autopromocja

Polecane produkty

Polecane artykuły

Zalety mebli tapicerowanych

Zalety mebli tapicerowanych

14-12-2020
Meble tapicerowane zdobyły serca użytkowników na całym świecie. Są piękne, funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Można je szybko poddać metamorfozie, by nadać im nieco inny styl. Ponadto, gdy tapicerka straci swój blask lub mechanizm zacznie szwankować, można je oddać do...