Flok

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: Słownik 3
  • Dostępność: Jest

Flok jest podobny do aksamitu, ale różni się od niego technologią produkcji. Tutaj włosie jest klejone termicznie do tkaniny zasadniczej. Najczęściej jest to bawełna lub poliester.

Tkanina flok – co warto o niej wiedzieć?

Flok jest miły w dotyku. Krótkie włosie perfekcyjnie się układa, jest odporne na ścieranie i w prosty sposób można go wyczyścić. Niektóre odmiany zostały dodatkowo pokryte specjalną warstwą, która skutecznie chroni przed zabrudzeniami. Materiał jest wykorzystywany na szeroką skalę w tapicerstwie. Służy do renowacji i produkcji mebli wypoczynkowych.

Flok wykazuje właściwości hydrofobowe. Można go wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Warto przy tym zapamiętać, że pod wpływem intensywnej ekspozycji na słońce kolor może nieznacznie wyblaknąć. Trwały materiał świetnie sprawdza się w samochodzie oraz w mieszkaniu. Nigdy się nie mechaci. W środku pomieszczeń dłużej zachowuje swoje właściwości.

W jaki sposób czyścić tkaninę flokową?

Flok jest antystatyczny, tzn. nie pochłania kurzu. By utrzymać go w czystości, wystarczy czyścić go za pomocą miękkiej szczotki, zmiotki lub wilgotnej szmatki. Do sprzątania można wykorzystać delikatny płyn do naczyń, ale nie jest to konieczne.

Flok – idealny materiał do szycia legowisk dla zwierząt 

Flok doskonale sprawdza się jako materiał do szycia legowisk dla zwierząt. Miękkie posłanie z pewnością przypadnie do gustu domowym pupilom. Twój pies lub kot będzie oczarowany. Posłanie dla zwierzaka można uszyć samodzielnie w domu. Warto wyposażyć się nie tylko we flokową tkaninę, ale również w mocne nici tapicerskie, flizelinę, owatę oraz bizę. Z pomocą tych materiałów można wykonać miękkie i ciepłe legowisko, które pięknie wygląda i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, kojec tego typu jest łatwy w utrzymaniu czystości.