Formatka sprężynowa typu bonnell

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1877
  • Dostępność: Jest

Formatka sprężynowa typu bonnell – budowa

Formatki typu bonnell produkuje się ze sprężyn tapicerskich o budowie stożkowej. Minimalna średnica drutu wykorzystywana przez producentów to 1,8 mm a maksymalna – 2,2 mm. Wysokość sprężyn waha się od 100 do 140 mm. Liczba zwojów wynosi 5.

Formatki sprężynowe typu bonnell – zastosowanie

Formatki sprężynowe typu bonnell wykorzystuje się do produkcji materacy oraz siedzisk wysokiej jakości. Są odporne na odkształcenia, dzięki czemu błyskawicznie powracają do pierwotnego kształtu. Zapewniają komfort podczas siedzenia i leżenia.

Do produkcji formatek używa się sprężyny dwustożkowe połączone z obu stron sprężynami spiralnymi. Sprężyny znajdujące się w formatce łączy się w jednym kierunku. W drugim zachowuje się odstępy o długości 2-4 cm.

Jak naprawić formatkę typu bonnell?

Gdy formatka sprężynująca typu bonnell ulegnie zniszczeniu, trzeba ją naprawić. Najlepiej w tym wypadku zgłosić się do doświadczonego tapicera, który sprawnie usunie usterkę w kilku prostych krokach.

Krok 1

Zdjęcie warstwy wyściełającej.

Krok 2

Znalezienie uszkodzonej sprężyny.

Krok 3

Wyplecenie sprężyny bonnell z formatki i wstawienie nowej.

Krok 4

Nałożenie warstwy wyściełającej.

Krok 5

Połączenie wszystkich powłok formatką sprężynującą.

Krok 6

Nałożenie i naciągnięcie tkaniny meblowej.

Po naciągnięciu materiału należy go dokładnie uformować, a następnie przyczepić do stelaża, np. za pomocą zszywek tapicerskich.