Gobelin

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: Słownik 5
  • Dostępność: Jest

Gobelin to pluszowa tkanina obiciowa. Jest odporny na zabrudzenia, wytrzymały i przyjemny w dotyku. Idealnie nadaje się do obicia narożnika, kuchennej ławy, krzesła czy innych siedzisk.

Jak czyścić i pielęgnować gobelin?

Gobelin jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Sprzątanie zajmuje niewiele czasu. Zaleca się regularne odkurzanie tapicerski. Ewentualne plamy można usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki. Nie należy stosować środków chemicznych zawierających chlor oraz innych agresywnych detergentów.

Co sprawia, że gobelin jest wyjątkowy?

Gruba tkanina obiciowa jest odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Odznacza się bogatym wzornictwem. Najczęściej są to motywy roślinne lub zwierzęce. Gobelin to także tkanina dekoracyjna. Rewelacyjnie naśladuje obraz. Można ją bez problemu zawiesić na ścianie. Materiał nadaje wnętrzu wyjątkowy klimat.

Do czego wykorzystuje się gobelin?

Gobelin najczęściej służy do tapicerowania stylowych mebli antycznych oraz siedzisk w stylu retro. Materiał nadaje stylowi szyku. Można z niej wykonać również designerskie poduchy oraz poduszki. To prawdziwa gratka dla miłośników tradycji i historii.

Czy gobelin wymaga ozdób?

Antyczne meble obite gobelinem warto ozdobić gwoźdźmi tapicerskimi. Równo wbite tuż przy ramie podkreślą klasyczną stylizację. Dzięki nim siedzisko będzie wyglądać zjawiskowo, tworząc historyczny klimat.