Gumę porowatą produkuje się ze spienionych elastomerów, które tworzą zamknięte komórki. Dzięki zwartej budowie materiał wykazuje właściwości hydrofobowe. Zatrzymuje ciecz na swojej powierzchni. Kolejną zaletą mikrogumy jest wysoki stopień odporności na odkształcenia. Tworzywo błyskawicznie wraca do pierwotnej formy, gdy zmniejszymy siłę nacisku.
Guma porowata doskonale sprawdza się w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Zachowuje swoje właściwości podczas opadów śniegu, mrozu czy upałów. Można z niego korzystać w temperaturze od —40oC do 130oC.
Guma porowata jest wykorzystywana przez specjalistów pracujących w różnych branżach. Można ją znaleźć m.in. w:
Służy do produkcji uszczelek, różnego rodzaju przekładek, akcesoriów antypoślizgowych, a także taśm, części montażowych czy wytłumień.
Guma porowata jest wykorzystywana przez tapicerów do renowacji sprzętu sportowego. Mikroguma to perfekcyjny materiał sprężynujący. To świetna alternatywa dla tapicerki sprężynowej. Rzemieślnicy używają gumy do naprawy m.in. kozłów gimnastycznych. Urządzenia znajdujące się na siłowniach oraz salach gimnastycznych często wypełnia się gumą porowatą, a następnie obija skórą naturalną lub skajem.
W tapicerstwie samochodowym mikrogumę można znaleźć w fotelach czy kanapie. To idealna warstwa wyściełająca na siedziska oraz oparcia. Można ją spotkać w wielu środkach transportu osobowego oraz publicznego, np. w wagonach osobowych, samochodach, motorach.
Uszczelki z gumy porowatej używa się przy nadwoziu, drzwiach, szybach czy pokrywie bagażnika. Najczęściej wybiera się modele wykonane z gumy porowatej wargowej. Niektóre z nich mają zamocowaną spinką z taśmy stalowej w specjalnej osłonie. Uszczelki montuje się za pomocą spinek samochodowych lub kleju. Technika montażu zależy od miejsca, w którym ma znaleźć się uszczelka.
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie