Juta

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1844
  • Dostępność: Jest

Juta to naturalne włókno produkowane z roślin hodowanych w wilgotnym i gorącym klimacie. Wykonuje się z niego płótno, które jest stosunkowo tanie oraz niezwykle wydajne. Swą popularnością dorównuje bawełnie.

Juta na metry - idealny materiał tapicerski

Bio tkanina perfekcyjnie wpisuje się w styl eko. W 100% poddaje się recylingowi, dlatego cieszy się dobrą sławą wśród designerów. Jej zalety docenili miłośnicy skandynawskich i rustykalnych aranżacji. Na uwagę zasługuje również fakt, że naturalne tworzywo szlachetnieje pod wpływem użytkowania. Wytrzymałe włókno służy do szycia poszewek.

Tkanina jutowa znalazła zastosowanie w tapicerstwie. Służy do wypełnienia antycznych siedzisk. Do wnętrza wkłada się trawę morską lub końskie włosie, a następnie przyszywa się go sprężyn tapicerskich. Włókno zapewnia świetną cyrkulację powietrza, jest bardzo przewiewne.

Juta dekoracyjna

Jutę dekoracyjną często łączy się z koronką, gałązkami czy mchem. Ozdobione świeczki i doniczki wyglądają zjawiskowo. Z tego powodu juta podbiła serca osób trudniących się scrapbookingiem czy cardmakingiem, czyli produkcją okolicznościowych kartek, albumów, pamiątek i innych produktów hande made.

Do toreb uszytych z juty można zamocować oczka plandekowe lub przyszyć guziki tapicerskie obleczone barwionym włóknem roślinnym. Dodatki tego typu zwiększą walory estetyczne oraz użytkowe materiałowych worków.