Kanapa

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1861
  • Dostępność: Jest

Kanapa – co to za mebel?

Kanapa to mebel, który powstał dzięki przedłużeniu fotelu. Jego cechą charakterystyczną jest szkieletowa konstrukcja wypełniona pianką tapicerską i sprężynami. Prototypem okazała się skrzynia. Większość modeli wyposażonych jest w podłokietniki. Na rynku są dostępne różne warianty.

Kanapa rozkładana – praktyczny mebel w każdym wnętrzu

Kanapa z funkcją spania to świetna alternatywa dla tradycyjnego łóżka w niewielkich wnętrzach. Można ją wykorzystać w sypialni lub salonie. Doskonale sprawdzi się też w pokoju młodzieżowym, a nawet w poczekalni. Do obicia mebla można wykorzystać skórę naturalną, ekoskórę lub tkaninę meblową. Ważne, by dopasować odpowiednią barwę do wnętrza. W niewielkim pokoju lepiej sprawdzą się jasne odcienie, które optycznie powiększają przestrzeń.

Kanapa tapicerowana – efektowne siedzisko, które poprawia nastrój

Kanapa tapicerowana welurowym materiałem jest przyjemna w dotyku. Miękkie włosie otula skórę i sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Wyprofilowane siedzisko oraz oparcie zwiększają wygodę podczas wypoczynku. Dzięki meblowi możemy się rozsiąść, porozmawiać, obejrzeć telewizję czy poczytać książkę. Przytulne tekstylia poprawiają humor i pomagają zapomnieć o codziennych problemach.