Klej Bonatap M38 4 kg.

  • szt.
  • Cena netto: 73,09 zł 89,90 zł

BONATAP® M38 4kg (5 litrów) jest klejem na bazie kauczuku styrenowo-butadienowego i żywic syntetycznych w rozpuszczalnikach organicznych. Klej po wysuszeniu daje miękką elastyczną spoinę, nie powoduje skurczu pianki. Przeznaczony jest do dwustronnego nanoszenia za pomocą pistoletu.

Charakterystyka kleju:

  • Wygląd: lepka, ciemnożółta lub ciemnoróżowa ciecz
  • Sucha masa: min 36 % według PN-EN 827
  • Lepkość: KF 4 mm, wypływ 50 ml min. 17 sek. według PN-EN ISO 2431;
  • Wytrzymałość spoiny na odrywanie badana po 24 godzinach: ręcznie, dla połączeń: pianka poliuretanowa z pianką poliuretanową – wyższa niż wytrzymałość pianki.
  • Skurcz spoiny: nie występuje

Zastosowanie:

Klej BONATAP® M38 jest przeznaczony głównie dla przemysłu meblarskiego do łączenia materiałów tapicerskich takich jak: pianki poliuretanowe, tkaniny, waty tapicerskie ze sobą oraz z drewnem, płytami wiórowymi i pilśniowymi itp. Może być również stosowany w przemyśle budowlanym do klejenia folii PCV, pap i styropianów. Klej po wysuszeniu daje miękką elastyczną spoinę.

Sposób użycia:

Klej BONATAP® M38 przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Nanosić najlepiej przy użyciu pneumatycznych pistoletów natryskowych, średnica dyszy 1,0-1,5 mm, ciśnienie kleju od 1-5 atm, ciśnienie powietrza 2-6 atm. Temperatura klejonych materiałów jak i pomieszczenia nie może być niższa od 18oC. Klej można nanosić na obydwie łączone powierzchnie. Czas sklejania zależy od warunków (temperatura, wilgotność powietrza). Po złączeniu elementów wskazane jest zastosowanie docisku. Materiały wchodzące w kontakt z klejem nie mogą być wykonane z metalu ocynkowanego lub ze stopów cynku, w tym przypadku klej traci swoje właściwości. Do czyszczenia i mycia urządzeń i narzędzi oraz ewentualnego rozcieńczania kleju stosować BONAROS M.

 

Składowanie i warunki bezpieczeństwa:

Klej BONATAP® M38 należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w temp. 5-25 oC z dala od grzejników c.o.
W pomieszczeniach magazynowych i produkcyjnych, w których stosuje się klej BONATAP® M38 urządzenia i oświetlenie elektryczne muszą być w wykonaniu przeciwwybuchowym, ponieważ rozpuszczalniki zawarte w kleju są palne i tworzą z powietrzem mieszaniny wybuchowe.
Klej BONATAP® M38 w oryginalnym opakowaniu przechowywany zgodnie z naszymi zaleceniami posiada trwałość 6 m-cy.