Końskie włosie

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1820
  • Dostępność: Jest

Końskie włosie dla tapicera produkuje się z naturalnych włókien. Najczęściej jest dostępne na tkaninie jutowej. Jego zaletą jest doskonała cyrkulacja powietrza. Sprężysty materiał wykazuje właściwości hipoalergiczne. Jest w 100% bezpieczny dla zdrowia. Uwielbiają go alergicy, gdyż zapobiega rozprzestrzenianiu się i powstawaniu roztoczy oraz grzybów.

Końskie włosie na materace

Elastyczny materiał jest łatwy w obróbce. Bez trudu dopasowuje się do każdego kształtu. Można go przyciąć na dowolny wymiar. Ze względu na wysoką cenę końskie włosie wykorzystuje się do produkcji luksusowych materacy oraz mebli tapicerowanych. Siedziska tego typu są bardzo drogie. W tym przypadku jednak koszty idą w parze z jakością. Meble wypoczynkowe pięknie się prezentują i służą użytkownikom przez wiele lat.

Naturalne włosie zwiększa komfort oraz efektywność snu. Zapewnia nieprzerwany wypoczynek. Perfekcyjnie wspomaga regenerację organizmu. Szybkoschnący materiał stanowi gwarancję higieny oraz czystości. Odprowadza pot, dzięki czemu ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów w sypialni.

Zdecydowanie tańszą alternatywą jest pianka tapicerska. Do produkcji nowoczesnych mebli wykorzystuje się gąbkę meblarską. Elementy wykorzystywane siedziska i oparcia często zmiękcza się za pomocą owaty. Całość okleja się flizeliną, a następnie naciąga się pokrowiec.

Końskie włosie - zastosowanie

Końskie włosie wykorzystuje się podczas renowacji mebli antycznych. Wypełnia się nim antyczne siedziska. Włosie wkłada się do jutowego worka, który następnie się zszywa, a później mocuje do sprężyn. Niektórzy wykorzystują materiał także do produkcji bryczek, powozów czy też pędzli.