Len

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: Słownik 6
  • Dostępność: Jest

Len to ponadczasowa naturalna tkanina. Pięknie się prezentuje i można ją wykorzystać do różnorodnych projektów. Wytwarza się ją z włókien łodygi. Materiał bardzo mocno się gniecie, dlatego stosuje się domieszki z wełny, poliestru lub bawełny, aby skutecznie zniwelować zagniecenia.

Len — właściwości

Przewiewny i wytrzymały materiał wykazuje właściwości hipoalergiczne. Jest w pełni bezpieczny dla osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami oraz niemowląt. Materiał odporny na rozciąganie oraz przetarcia świetnie absorbuje wodę i chłodzi. Co więcej, chroni przed szkodliwym działaniem UV.

Wykorzystanie lnu

Len ułatwia przechowywanie żywności. Można z niego uszyć gustowne domowe tekstylia, które upiększą wnętrze. To idealna tkanina dekoracyjna oraz odzieżowa. Poduszki, obrusy czy serwetki stworzą ciepły klimat w pomieszczeniu, wprowadzając do niego sielską atmosferę. Materiał można wykorzystać również do obicia mebli wypoczynkowych.

Akcesoria dekoracyjne z lnu – oczka do plandeki dodadzą uroku

Lniane poszewki, worki, serwetki czy obrusy warto udekorować ozdobnym szwem, guzikami czy aplikacjami, by nadać im ciekawy wygląd. Można go łączyć również z innymi tkaninami ozdobnymi. W ten sposób mogą powstać oryginalne dodatki, które upiększą dom, kawiarnię czy hotelowe pokoje. Lniane worki można ozdobić oczkami do plandeki, a następnie przeciągnąć przez nie sznurek. Oryginalne torby upiększą świąteczną dekorację, tworząc klimatyczne wnętrze.