Łóżko

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1860
  • Dostępność: Jest

Łóżko – co to za mebel?

Łóżko to mebel wykorzystywany do spania, siedzenia oraz leżenia. Niezależnie od tego, z jakiego materiału został wykonany stelaż, każdy model musi być wyposażony w odpowiedni materac. Można go wykonać z różnorodnych komponentów, np. z pianki tapicerskiej i maty kokosowej. Dzięki temu powierzchnia do spania będzie przyjazna dla alergików oraz wygodna.

Łóżko tapicerowane – potężny wybór konstrukcji

Wybór łóżek tapicerowanych na rynku jest ogromny. Projektanci wykorzystują różne rozwiązania, by sprostać oczekiwaniom konsumentów. Standardowa konstrukcja ramy składa się z boków, stelaża, zagłówka i zanóżka. W dzisiejszych czasach często rezygnuje się z ostatniego elementu. Czasami dostawia się pufy lub ławki obite materiałem obiciowym, by przedłużyć posłanie. W tym miejscu można położyć w nocy narzutę, poduszki dekoracyjne czy ubranie.

Producenci mebli tapicerowanych oraz tapicerzy wykonujący meble na wymiar proponują łóżka pojedyncze lub podwójne. Niektóre z nich są rozkładane lub wyposażone w pojemnik na pościel. Do wybranych modeli montuje się również zagłówek.

Łóżko do sypialni

Tapicerowany mebel musi wpisywać się w stylistykę wnętrza. Kolor tkaniny meblowej można dopasować na zasadzie kontrastu lub podobnym odcieniu do pozostałych elementów wyposażenia. Rozmiar posłania powinien być dostosowany do wielkości powierzchni. Ważne, by zapewnić swobodny dostęp przynajmniej z jednej strony. Dzięki temu sypialnia stanie się funkcjonalna.

Osoby, które preferują meble tapicerowane na zamówienie, mogą same zakupić materiał obiciowy, który przypadł im do gustu lub wybrać jedną z tkanin proponowanych przez rzemieślnika. Praktycznie każdy zakład współpracuje z kilkoma hurtowniami tapicerskimi w naszym kraju.