Młotek

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1814
  • Dostępność: Jest

Młotek to narzędzie ręczne, które ułatwia prace montażowe tapicerom samochodowym i meblowym. Szczególnie ważną funkcję pełnią podczas renowacji zabytkowych pojazdów. Stare tapicerski często mocowano za pomocą gwoździ. Siedzenia, płaty boczne oraz podsufitka były przybijane do podłoża.

Większość czynności w tapicerstwie samochodowym wykonuje się jedną ręką, druga zaś służy do podtrzymywania materiału. W rezultacie brakuje ręki do trzymania gwoździ. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się młotki magnetyczne. Po starannej dezynfekcji rzemieślnik podaje ustami gwoździe.

Młotki do zadań specjalnych

Prace montażowe i wykonawcze wymagają specjalistycznych narzędzi. Doskonale sprawdzają się tu młotki ślusarskie oraz narzędzia wykonane z gumy bądź mas plastycznych. Ostatni rodzaj młotków jest idealny do montowania spinek podtrzymujących płaty tapicerskie oraz mocowania nakładek. Bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić tapicerstwo samochodowe na wysokim poziomie.  Niektóre młotki służą również do wyciągania gwoździ. Posiadają zaostrzoną końcówkę z jednej strony, która przyspiesza demontaż.