Narożnik

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1823
  • Dostępność: Jest

Narożnik to mebel tapicerowany, najczęściej ustawiany w rogu pomieszczenia. Służy do odpoczynku w pozycji siedzącej i leżącej. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie. W nowoczesnych pomieszczeniach często służy do oddzielenia różnych stref w pomieszczeniu. Ustawia się go na środku zamiast ściany.

Narożnik z funkcją spania – jaką tkaninę meblową wybrać?

Narożnik rozkładany to mebel, który idealnie sprawdza się w salonie. Można go wykorzystać również w klubie, kawiarni czy restauracji. Siedzisko z funkcją spania wyposażone w pojemnik na pościel ułatwia organizację pomieszczeń. Można na nim przenocować gości. Dodatkowy schowek może służyć nie tylko do przechowania zapasowego kompletu, ale również rzadko używanych przedmiotów. Dzięki temu łatwiej utrzymać porządek.

Do tapicerowania narożnika można wykorzysta wytrzymałą tkaniną meblową, np. mikrofazę, plusz czy sawannę, jak również skaj lub skórę naturalną. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad przeznaczeniem mebla. Dzięki temu łatwiej wybrać właściwy materiał obiciowy.

Narożnik z funkcją spania – jaką piankę tapicerską wybrać?

Boki narożnika warto wypełnić pianką tapicerską RG 25 i owatą. Na siedzisko oraz oparcie lepiej wybrać piankę HR. Całość należy wzmocnić sprężynami bonnelowymi. Dzięki temu konstrukcja będzie solidna, a także odporna na odkształcenia. Materac błyskawicznie powróci do pierwotnego kształtu. Spód najlepiej zabezpieczyć wigofilem w kolorze czarnym.

Narożnik modułowy – dopasowany do każdego wnętrza

Narożnik modułowy to ciekawa propozycja producentów mebli wypoczynkowych. Każdy klient może dopasować rozmiar mebla do indywidualnych potrzeb. Wystarczy starannie wymierzyć pomieszczenie, a następnie wybrać odpowiednią ilość elementów. Wiele modeli jest wyposażonych w pojemnik na pościel oraz funkcję spania.