Otomana

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1825
  • Dostępność: Jest

Otomana – co to jest?

Otomana to słowo pochodzące z języka francuskiego ottomane. Oznacza ono sofę turecką. Jest to mebel tapicerowany wyposażony w miękkie oparcie i boczne wałki. Posiada również poduszki. Nadaje pomieszczeniom elegancki wygląd. Niskie siedzisko zapewnia komfort podczas odpoczynku. Świetnie sprawdza się w salonie, pokoju dziennym czy sypialni. To idealny mebel to wypoczynku w pozycji leżącej. Dzięki niemu można się odprężyć i błyskawicznie zregenerować.

Sofa a otomana – co je różni, a co łączy?

Sofa różni się od otomany konstrukcją. Jest wyposażona w poręcze boczne. Mogą być one przyczepione na stałe lub ruchome. Z kolei otomana jest bardziej rozłożysta. Taka budowa ułatwia leżenie. Co więcej, mebel jest wyposażony w ozdobne nóżki meblowe.

Meble tego typu obija się skórą naturalną, eko skórą lub miękką oraz przyjemną w dotyku tkaniną meblową. W zależności od typu tapicerki pasują do nowoczesnych, a także klasycznych wnętrz. Pełnią funkcję dekoracyjną i użytkową.

Otomana a szezlong

Szezlong przypomina swym kształtem wydłużony fotel. Jest równie wygodny, jak otomana. Dodatkowo jest wyposażony w podparcie na stopy. To idealny wybór dla właścicieli dużych salonów. Oba meble są dostępne w różnych wariantach. Dzięki temu miłośnicy klasycznego wystroju oraz nowoczesnych aranżacji znajdę model idealny dla siebie.