Perforacja

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1816
  • Dostępność: Jest

Perforacja gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza tkaninom. Dziurkowane materiały tapicerskie perfekcyjnie sprawdzają się tapicerstwie samochodowym. Można je wykorzystać np. do obicia foteli.

Co to jest perforacja?

Perforacja polega na przebijaniu wybranej tkaniny, skaju lub skóry za pomocą specjalnej matrycy. Dzięki temu otwory są równe i znajdują się w identycznej odległości od siebie. Dziury zapewniają nieustanną wymianę powietrza, co skutecznie zapobiega poceniu się materiału. Za pomocą matrycy można nadać otworom różne kształty. Dziurkowanie tkanin może przybierać różnorodne formy.

Perforacja tkanin samochodowych i nie tylko 

Perforacja cieszy się dużą popularnością w przemyśle motoryzacyjnym. Producenci pojazdów wykorzystują materiały z otworami do wielu projektów. Tłoczone tkaniny to najlepszy wybór w przypadku podgrzewanych siedzeń. Samochodowe tkaniny laminuje się dodatkowo pianką tapicerską, by zwiększyć komfort użytkowania, a także przedłużyć żywotność dzianiny czy skaju.

Co ciekawe tkaniny perforowane znalazły uznanie nie tylko wśród miłośników pojazdów. Korzystają z nich również projektanci mody. Perforowane elementy dekorują galanterię i odzież. Wzornictwo tego typu ma wielu zwolenników.

Pielęgnacja i czyszczenie tkanin samochodowych perforowanych

Perforowane skaje i tkaniny typu alicante są łatwe w utrzymaniu czystości. Ich pielęgnacja zajmuje niewiele czasu. Skaj wystarczy systematycznie przetrzeć wilgotną szmatką, natomiast materiał warto regularnie odkurzyć. Zabrudzenia najlepiej usuwać za pomocą wody i delikatnego mydła. Nie zaleca się tarcia oraz używania agresywnych detergentów. Należy uważać, by nie przemoczyć alicante.