Pianka lateksowa

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1826
 • Dostępność: Jest

Pianka lateksowa – co warto o niej wiedzieć?

Sprężysta pianka lateksowa jest odporna na odkształcenia. Błyskawicznie powraca do pierwotnej formy. Wykazuje właściwości hipoalergiczne, zapobiega powstawaniu odleżyn i idealnie dopasowuje się do sylwetki. To idealny wybór dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Poleca się ją ludziom po licznych urazach oraz z napięciem mięśniowym.

Pianka lateksowa – komfortowy materac, który spełnia wygórowane oczekiwania

Pianka lateksowa to wygodny materac. Nie zapada się podczas leżenia, dzięki czemu gwarantuje spokojny sen. Elastyczny materac zapewnia odpowiednią twardość. W ten sposób błyskawicznie regeneruje organizm po ciężkim dniu.

Producenci materacy lateksowych deklarują, że jakość snu poprawia się już po pierwszej nocy. Z tego powodu lateks cieszy się tak dużą popularnością w branży meblowej. Porowata i jednocześnie perforowana powierzchnia umożliwia perfekcyjną cyrkulację powietrza. To ogranicza rozwój bakterii, roztoczy, pleśni oraz innych mikroorganizmów.

Pianka lateksowa a pianka poliuretanowa

Materac piankowy jest na ogół lżejszy od lateksowego i tańszy w produkcji. Do wyboru są różne wymiary i gęstości. Bogata oferta umożliwia dobór pianki poliuretanowej do indywidualnych potrzeb. Źle dopasowany materac utrudnia komfortowy sen. Zdarza się, że pianka okazuje się zbyt miękka. Zapada się podczas leżenia, powodując dyskomfort. W takiej sytuacji warto utwardzić materac za pomocą maty kokosowej.

Pianka lateksowa czy pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna, czyli pianka termoelastyczna, jest równie popularna, jak pianka lateksowa. Na rynku są dostępne materace wykonane z samej pianki lub z wkładem sprężynowym. Najczęściej wykorzystuje się ją jako warstwę wierzchnią na innej piance, np. poliuretanowej. Zalety pianki VISCO:

 • przyjemna w dotyku;
 • redukuje bóle kręgosłupa;
 • zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza;
 • odprowadza nadmiar wilgoci;
 • dopasowują się do kształtu ciała oraz temperatury.

Materac z pianki termoelastycznej może okazać się zbyt miękki, dlatego lepiej wykorzystać go jako topper. W ten sposób można łatwo zmiękczyć zbyt twardą powierzchnię do spania.

Z kolei pianka lateksowa gwarantuje doskonałą twardość. Niestety jej jednym z najdroższych rozwiązań. Dodatkowo lateks niszczeje pod wpływem długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne.

Pianka lateksowa na wymiar – kto powinien skorzystać z takiej opcji?

Pianka lateksowa na metry to ciekawa propozycja dla rzemieślników oraz majsterkowiczów. Ten rodzaj pianki doskonale sprawdza się w wielu branżach. Produkuje się z niej m.in.:

 • wkładki do butów;
 • wypełnienie różnych części obuwia;
 • wyściółka w butach;
 • akcesoria przeznaczone do rehabilitacji.

Produkty sprzedawane na metry stwarzają wiele możliwości. Można z nich wycinać różnorodne kształty. Dzięki temu łatwiej zarządzać odpadami i zredukować ich ilość. To idealny sposób, by rozwijać swoją kreatywność.