Pianka wysokoelastyczna

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1797
  • Dostępność: Jest

Pianka wysokoelastyczna jest wytwarzana z poliuretanu. Jej powierzchnia różni się od standardowych gąbek tapicerskich, jej struktura jest mniej jednolita. Co więcej, pianka odznacza się większym stopniem elastyczności, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała, odporna na odkształcenia oraz komfortowa. Pianka wysokoelastyczna błyskawicznie powraca do pierwotnej fory. Warto podkreślić, że gąbka jest o 40% trwalsza niż klasyczny wyrób z poliuretanu.

Pianki wysokoelastyczne są idealne do produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych. Świetnie spełniają się w roli siedzisk i materacy o podwyższonym standardzie. Bez trudu można je ciąć i formować, by tworzyć kształtki o wymyślnych formach. Warto wykorzystać je do produkcji wersalek, narożników, foteli czy puf obitych gustowną tkaniną meblową.

Pianka wysokoelastyczna to prawdziwe źródło inspiracji dla projektantów oraz producentów. Na jej bazie powstała m.in. pianka lateksopodobna, która łączy w sobie dwóch gąbek: wyskoelastycznej oraz lateksowej.