Podnóżek

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1821
  • Dostępność: Jest

Podnóżek to niski mebel tapicerowany, którego głównym zadaniem jest odciążenie kości i mięśni podczas siedzenia. Jego funkcję może pełnić pufa lub taboret. Może to być również samodzielny mebel np. w kształcie podstawki pod nogi. Istnieje tutaj spora dowolność, jeśli chodzi o kształt konstrukcji.

Podnóżek do fotela

Podnóżki do foteli to popularne rozwiązanie w branży meblarskiej. Niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić. Często zajmują sporo miejsca, więc trudno cieszyć się w pełni ich funkcjonalnością w małych pomieszczeniach. Istnieją jednak pewne triki, które sprawiają, że taki model siedziska zmieści się nawet w niewielkiej kawalerce.

Można w taki sposób zaprojektować fotel, by podnóżek zmieścił się pod siedziskiem. Oba elementy są tapicerowane tą samą tkaniną meblową. By zwiększyć komfort użytkowania, podnóżek należy wypełnić pianką tapicerską o odpowiedniej gęstości i grubości. Minimalna gęstość w takim przypadku to RG 25. Twardsza pianka także będzie pasować.

Niektóre modele narożników i foteli wyposażone są wysuwane podnóżki z funkcją regulacji. To ciekawa opcja, która zwiększa walory użytkowe nowoczesnych mebli wypoczynkowych. Takie rozwiązanie można czasem spotkać w modnych aranżacjach.

Podnóżek do pedicure

Tapicerowany podnóżek do pedicure to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia gabinetów kosmetycznych, w których wykonuje się stylizację paznokci. W tym przypadku specjalna podstawka na nogi jest obita wytrzymałą ekoskórą, rzadziej skórą naturalną. Materiał tego typu jest łatwy w utrzymaniu czystości. Dzięki temu zachowanie sterylnych warunków w gabinecie zajmuje niewiele czasu.