Połączenia rozłączne wykorzystuje się w różnych rodzajach maszyn, w tym w urządzeniach wykorzystywanych przez tapicerów prowadzących własne warsztaty lub zatrudnionych w zakładach produkujących wyroby tapicerowane. Łączenia tego typu można znaleźć również w konstruktach, w tym również w meblach tapicerowanych i w tapicerce samochodowej. Dzieli się je na:
Połączenia gwintowe łączą ze sobą elementy za pomocą różnego rodzaju śrub. Wśród klinów rozróżnia się kliny poprzeczne oraz wzdłużne. Z kolei do połączeń wpustowych zalicza się:
Ostatnie z nich cechuje ciasno osadzony w rowku wpust.
Do połączeń sprężystych wykorzystuje się rozmaite typy sprężyn oraz podkładów. Wśród nich można wymienić:
Do połączeń nierozłącznych zalicza się różne techniki montażowe: lutowanie, spawanie, zgrzewanie, a także nitowanie czy wtłaczanie. Jedną z metod wykorzystywanych w tapicerstwie jest łączenie tkanin i włóknin za pomocą zszywek tapicerskich. Mocuje się je za pomocą zszywacza tapicerskiego ręcznego lub innych modeli.
Kolejnym sposobem na połączenie ze sobą kilku elementów jest szycie ręczne lub maszynowe. W tym celu wykorzystuje się wysokiej jakości nici tapicerskie. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i tworzą solidne szwy, które przedłużają żywotność tapicerki.
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie