Puf pochodzi od francuskiego pouf. Niektórzy z nas używają formy pufa, inni puf. Która z nich jest poprawna? A może obie? Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego powinno się używać formy męskiej, podobnie jak to jest w j. francuskim. Wydaje się jednak, że mowa potoczna z czasem wyprze tę zasadę. W branży meblarskiej częściej można usłyszeć formę żeńską. Niezależnie jakiej formy użyjemy, tapicer zrozumie o jaki mebel mamy na myśli.
Pufa to niski taboret obity materiałem. Może być wykonana z drewnianego stelażu i obita tkaniną meblową lub uszyta z poliestrowej tkaniny, a następnie wypełniona specjalnym granulatem. Na rynku są dostępne różnorodne modele. Ciekawym rozwiązaniem jest pufa ze schowkiem. Można ją wykorzystać również jako podnóżek, a nawet stolik. Siedzisko wypełnione pianką tapicerską jest miękkie, elastyczne i odporne na odkształcenia. Spód zabezpiecza się wigofilem, a następnie mocuje się nóżki meblowe.
Pufy wypełnione granulatem pasują do nowoczesnych aranżacji. Idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Bez trudu można je przetransportować. Można na nich wykonać spersonalizowany nadruk. Brandowane meble tworzą niebanalne wnętrze oraz skutecznie zwiększają rozpoznawalność marki.
Pufy welurowe wpisują się w nowoczesną i klasyczną stylistykę. Welur to przyjemny w dotyku materiał obiciowy. Miękkie włosie delikatnie połyskuje w promieniach słońca, rozświetlając wnętrze. Nadaje pomieszczeniom luksusowy charakter. Jego pielęgnacja zajmuje niewiele czasu. Warto go systematycznie odkurzać, by usunąć nadmiar pyły z powierzchni. W ten sposób kolor pozostanie na dłużej świeży.